©2011 magyarmuzeumok.hu Minden jog fenntartva.

FRISSen a kiállítóhelyekről


A tavaszi csábításnak mindenképp eleget téve egy jó kis séta előtt, után vagy közben betérhetünk egy-két új kiállításra. Szombati célpontok: Vác, Szentendre, Keszthely, Hódmezővásárhely.

Szerző: Magyar Múzeumok Online | Forrás: | 2013-04-12 13:24:50

A biennálé formában megrendezett „FRISS” kiállításon 40 évesnél fiatalabb magyar és külföldi pályakezdő fiatal művészek mutatják be legújabb alkotásaikat a szentendrei MűvészetMalomban. A szombaton nyíló kiállításon való részvétel egyetlen kritériuma a színvonalas művészi munka, amely a különböző műfajok és kifejezési eszközök változatos megnyilvánulásaiban jelenik meg. A hagyományos festészet, grafika és plasztikai műfajok mellett a fotó, a videó, a számítógépes animáció vagy az installáció egyaránt megtalálható a kiállítási munkák között. A figurális kifejezésmód jól megfér az elvont fogalmazással, a hiper–realista ábrázolás a lírai absztrakcióval, az ironizáló szarkazmus a meditatív szemlélődéssel. A finom, rajzos stílus együtt van jelen az erőteljes olajfestés expresszív gesztusaival. A festői értékek – a színes forma intenzív megjelenése, vagy a kompozíció kiegyensúlyozott elrendezése – éppúgy kortárs művészeti jelenség, mint a festői eszközök tudatos tagadása vagy minimalizálása. A tematikus megközelítés legalább annyira hangsúlyos, mint a formai-technikai lehetőségeket kiaknázó művészi gondolkodásmód. Jelen van a költőiség és a vadság, a kedvesség és az agresszió, a kritika és az irónia, a megértésen alapuló elfogadás és az elutasító tagadás. Egyszóval sokféle ez a kiállítás, annyira, amennyire a fiatal művészek pillanatnyilag a körülöttük lévő világot látják, értik és érzik.

 

 

 

 

A sztyeppéken talált 2500-3000 éves fejedelmi sírok leleteit, arany- és dísztárgyait, használati eszközeit mutatja be a keszthelyi Helikon Kastélymúzeumban Az Emberek aranyban - Fejedelmi sírok leletei a sztyeppe piramisaiból címet viselő kiállítás május 24-ig.

 

Hozzon egy tárgyat! A Néprajzi Múzeum Véménd 1916-1920 - Egy falusi tanító fotográfiái című kiállításához kapcsolódó felhívás és program a különböző nyelvű, kultúrájú és vallású emberek együttélését, az egyes ember személyes identitását alapvetően meghatározó tényezőket, és az ehhez kapcsolódó tárgykultúrát vizsgálja; a kiállításban szereplő közel száz éves fotográfiák egy-egy részletére reflektál: a fényképeken a falu lakói gyakran egy olyan tárgyat tartanak a kezükben, amely társadalmi helyzetükre, identitásukra, a felvétel készítésének alkalmára utal. Ebből kiindulva a kiállítás látogatóit arra kérik, hogy vigyenek magukkal egy olyan tárgyat, amely sokat jelent a számukra, vagy egy másik kultúrára utal - egy olyan kultúrára, amely a sajátjuktól vagy az aktuális környezetükétől eltér - és a kiállítótérben berendezett alkalmi fotóműteremben fényképezkedjenek le vele! A tárgyakhoz kötődő személyes történetekre is kíváncsiak, mivel a tárgyakhoz tartozó történetek egyfajta hidat képeznek. A felhíváshoz kapcsolódó interaktív fotódokumentációs programra három alkalommal kerül sor, először április 13-án 14 és 17 óra között. A program részeként 14 és 16 órakor ingyenes tárlatvezetést tartanak a kiállításban.

Kapcsolódó cikkek:
166 millió forint önkormányzati múzeumok kiállításaira
A mi szubjektív etnográfiánk
Isten éltessen József Attila!

Cimkék:
képzőművészet, alkotás, látogató, tárlatvezetés

    Muzeumok.hu Rss betöltése...