©2011 magyarmuzeumok.hu Minden jog fenntartva.

Korea varázslatos világa


A Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeumban látható „Korea dokumentumfotókon – Embereken, tájakon és időn túl” című kiállítás tematikájához szorosan illeszkednek az idei programok.

Szerző: Magyar Múzeumok Online | Forrás: | 2016-06-23 08:36:39

18:00 – 22:00 | Legyél Te is mester! Kora estétől a kreatív sarokban a Mackótanya Kézműves Műhely animátorai segítségével ismerkedhetnek meg a látogatók a koreai csomózással és papírhajtogatással.

18:00 – 22:00 | Mondj egy szót! A „Mondj egy szót!” program keretében megismerkedhetnek a kalligráfiával, választott szavukat pedig tradicionális eszközökkel és technikával veti papírra a kalligráfus.

18:00 – 22:00 | Gastro yard A Gastro yardnál Tóth Károly séf (Wok to Box – Asian Gourmet Kitchen, Debrecen) koreai különlegességeit megvásárolva ismerkedhetnek meg a magyartól talán meglepő módon nem is annyira távoli, mégis egzotikus ízekkel.

18:30 – 24:00 | Színpadi programok:

18:30 – 19:00 | A giliszta meg a százlábú – interaktív koreai népmese a Szamárfül Projekt előadásában

A több évezredes múlttal rendelkező ország, Korea szerteágazó és gazdag népi örökséggel büszkélkedhet. A fennmaradt több száz népmesében varázslatos tájak, egzotikus és mitikus lények, csodás képességek, a keleti filozófia elemei ugyanúgy megjelennek, mint az örök érvényű erények: testvérszeretet, alázat, bátorság, bölcsesség. A Koreai Kulturális Központ kiemelt célja 2016-ban a koreai mesék népszerűsítése, így kerül bemutatásra a Múzeumok Éjszakáján egy autentikus koreai mese bábokkal előadott adaptációja magyar nyelven.

19:00 – 19:30 | Koreai gasztronómiai bemutató – Tóth Károly séf (Wok to Box – Asian Gourmet Kitchen, Debrecen) a gasztronómiai show során olyan praktikákat oszt meg a nézőkkel, melyek segítségével akár otthon is elkészíthetünk egzotikus távol-keleti fogásokat.

19:30 – 20:30 | Mugunghwa tradicionális tánccsoport
Korea nemzeti virágáról, a mályvarózsáról elnevezett tánccsoport a Múzeumok Éjszakáján koreai tradicionális táncokat ad elő. Táncaik között a hagyományos koreai tánc elemei jelennek meg, melyek az előkelő tánc lassú, kifinomult mozdulatai mellett a mindennapi emberek életét tükröző, dinamikus népi táncot mutatják be. Ezen az estén a táncok között megjelenik a dobos-, a legyező- és a maszkos tánc is.

20:30 – 21:10 | Home Made Asia K-pop tánccsoport előadása

A koreai popzene - amit leginkább “K-pop” néven ismerünk - egy vadonatúj műfaj, mely a kétezres évek közepétől virágzik igazán. A koreai tinédzser idolok elsőként Ázsiát cserkészték be, de a vidáman pergő ritmusok, a fülbemászó dallamok, a szívhez szóló szövegek és az üdítőleg ható táncos koreográfiák rövid idő leforgása alatt az egész világon iskolát teremtettek. A koreai popzene méltán vált az exportipar egyik legbecsesebb “árucikkévé”, és tovább öregbítette a “Made in Korea” márkanévvel ellátott termékek jóhírét a világban. A K-POP bemutatón magyar rajongók profi énekes-táncos produkcióin keresztül ismerhetik meg a globális méreteket öltő stílust azok is, akik eddig talán csak PSY nevét kapcsolták össze a K-POP kifejezéssel.

21:30 – 22:00 | Hanbok- (koreai viselet) & hangszerbemutató

A Múzeumok Éjszakáján hanbok divatbemutató alkalmával vizsgáljuk meg közelebbről, mit is érdemes tudni a Csoszon-kori öltözékről és kiegészítőiről! Bizonyára sokan ismerik a koreai népviseletet, a hanbokot, melyből számos változat alakult ki az évszázadok során. A ruha színe, díszítése a viselő rangját, társadalmi státuszát, életkorát is jelképezte, illetve a különböző ünnepélyekkor, alkalmakkor eltérő stílusú hanbokot illett hordani: megkülönböztetünk mindennapi, ünnepi (pl. gyermek első születésnapja, esküvő), illetve egyedi viseleteket (pl. sámánok, hivatalnokok ruhái), valamint tájegységek szerint is találhatunk eltéréseket. A színpadi bemutató során elhangzó izgalmas háttérinformációk segítenek majd eligazodni ebben a vibráló, színes kavalkádban.

22:00 – 24:00 | Filmvetítés: Hazafelé (집으로) (The Way Home) (2002)

A hétéves Sang-woo gyorséttermi ételeken és videojátékokon nő fel Szöulban. Amikor az anyjának el kell utaznia, a fiút a néma nagymamára bízza. Az elkényeztetett kisfiút sokkolják a körülmények és a régimódi nagymama személye.
Lee Jeong-hyang filmje Koreában 2002-ben elnyerte a helyi Oscarnak számító Nagyharang-díjat (Grand Bell Awards) is.

A „Korea dokumentumfotókon – Embereken, tájakon és időn túl” című kiállítás egész este várja a kedves vendégeket.

A Múzeumok Éjszakája egyes programjait a budapesti Koreai Kulturális Központ támogatta.

 

 

Kapcsolódó cikkek:
A háború pillangói
Bevett hardver, avantgárd szoftver
Találkozzunk az óra alatt!

Cimkék:
múzeum, gyűjtemény,látogató

    Muzeumok.hu Rss betöltése...