©2011 magyarmuzeumok.hu Minden jog fenntartva.

Az aranyhídon túl


Szombaton, 2012. május 19-én a Múzeumok Majálisán adják az Év Múzeuma díjat. A jelöltek között szerepel a keszthelyi Balatoni Múzeum is.

Szerző: Magyar Múzeumok Online | Forrás: | 2012-05-14 17:48:51

A Balaton egyik leglátogatottabb településének múzeuma az utóbbi években – a fiatal szakembergárdának és néhány jól végiggondolt, alaposan előkészített pályázat megvalósításának köszönhetően – vonzó intézménnyé vált.

Az „Aranyhíd – fejezetek a Balaton történetéből” című új állandó kiállítás 2009 és 2011 között három ütemben készült el az ALFA-program támogatásával. A tárlat 11 teremben – a címnek megfelelően valóban több fejezetben – távolról sem a teljességre törekedve, de sok érdekes megoldással, technikai eszközzel, vonzó formában mutatja be a Balaton és környéke életét a régmúlttól szinte napjainkig. A teljes szöveganyag kétnyelvű (magyar és angol), az intézmény iránt megnövekedett érdeklődést a látogatók számának emelkedése is igazolja.

2011-ben egy TIOP-pályázat keretében múzeumpedagógiai foglalkoztató terem és tudáspont kialakítására került sor. Modern technikai eszközök, játékok, tárgymásolatok, makettek, öltözékek sokaságával dolgozhatnak az oktatási intézmények képzési tevékenységének kiegészítésén. A virtuális tudáspont terme multifunkcionálisan hasznosítható, konferenciák, foglalkozások, vetítések, zajlanak benne.

A múzeum 14 nevelési-oktatási intézménnyel együttműködve több korosztály számára dolgozott ki és valósított meg múzeumpedagógiai foglalkozásokat. Megújult a múzeum honlapja is, a színes, vonzó megjelenés az intézményi arculat megújulását tükrözi.

A múzeum munkatársai a „Balaton Rajongók Múzeuma” címmel nyertek el regionális pályázatot turisztikai attrakciófejlesztésre. Ez a mintegy 150 milliós program a Balaton és térsége természeti és kulturális öröksége hosszú távú, innovatív hasznosítását célozta. A múzeumban teljes akadálymentesítésre került sor lift beépítésével, Braille-írásos feliratokkal, korszerűsítették a bejáratot, a központi teret, a múzeumépület körüli területre játszóteret alakítottak ki.

A fejlesztések párhuzamos bonyolítása mellett folytatták a fenékpusztai római erőd kutatását, az eredmények tudományos rendszerezését, bemutatását és népszerűsítését.

Kapcsolódó cikkek:
Aki múzeumokat tervezett
Erős mezőny az év versenyén
A jövő: zárt ajtók, rivalizálás és hullarablás?

Cimkék:
Keszthely,Balatoni Múzeum

    Muzeumok.hu Rss betöltése...