Zavarban vagyok ezzel a blogolással, mert nehezen határozom el magam az írásra. És nem is tudom, kinek, mit kellene írnom.
De végre definiáltam, hogy nyitott kutatási naplót hozok létre. Beleértve nemcsak a témát (születés, gyermekágy), hanem magát a kiállítást is, mint muzeológusi alkotást.
A Születés kiállításnak van már egy NKA pályázaton nyertes forgatókönyve, a héten mégis a kiállítás alapköveit igyekeztem lerakni. Fontos lenne tudni, hány fotónagyításra van szükségünk, hány tablóra, milyen színű legyen a háttérfal, hány vitrin kell.
A legkényesebb téma a fotó, mert 4 nagy fotósorozatban mutatnánk be a várandóság, születés, gyermekágy, keresztelő témáit. Mégpedig úgy, hogy fotókat kell szereznünk – el kell jutnunk azokhoz, akik adnak fotót. Hiszem, hogy annak idején az Unsere wurzeln rendezvényünk is azért volt sikeres, mert a látogatókat bevontuk a kiállításba. Mivel saját maguk voltak kiállítva, meg is nézték. Egyenlőre tehát azon gondolkodunk, hogyan is szerezzünk fotót? Írjunk ki nyílt pályázatot? Kérjek az ismerősöktől?
Kedvcsinálóként közzéteszem egyik saját fotómat:
Kedvenc várandós fotóm, ahogy kisfiam bújik a pocakomhoz. Én csináltam a fotót, emlékszem az érzésre, az érintésre.
(A Születés kiállítás a veszprémi Laczkó Dezső Múzeumban készül.)
|