©2011 magyarmuzeumok.hu Minden jog fenntartva.

Chris Levine fényei


A 2004-ben világhírűvé vált Chris Levine legújabb kiállítása februárban Szingapúrban volt látható a COLLECTORS Contemporary galériában. Helyszíni ajánló.

Szerző: Samu Krisztina | Forrás: | 2014-02-25 12:30:43

Chris Levine fotó- és fényművész munkásságát akkor ismerték el, mikor elkészítette II. Erzsébet királynő holografikus portréját. A művész azóta számos önálló és több tucat csoportos kiállításhoz dolgozott, és túlzás nélkül mondható, hogy ma az egyik legkeresettebb kortárs alkotó.  A LIGHT című kiállítás futurisztikus, rendkívül egyedülálló, változatos és a művész életmódját tükrözően meditatív hangulatú.

Levine több, a divat és a zene világából jól ismert sztárral is dolgozott együtt, így készült el 2013-ban Kate Moss portréja is. A modell három különböző alkotáson is szerepel, ezek mindegyike holografikus, azonban a fények, a színek és az alkalmazott technika mindegyik esetben különböző. A képek különlegességét nemcsak a művész egyedi stílusa, hanem a világhírű szupermodell képeken jól megfigyelhető szépsége is adja: testét csak a fények játéka és az árnyékok fedik. Az akt háromdimenziós változatban lehengerlően valóságszerű.

A kiállításon központi szerepet kapott az ikonikus Grace Jones portréja, mely szintén speciális technológiával készült. Szemből és két oldalról nézve a kép színei felcserélődnek, míg a frontális képen az énekesnő arca zöldes, ajkai lilás színűek, oldalt állva arca kékké, szája pirossá válik. Egyedi, képbe épített, hátsó megvilágítást alkalmazott a művész ehhez a vizuális élményhez. Grace Jones legutóbbi, Love you to life klipjével egyidőben készült videófelvételek is láthatóak kilenc, egymással összefüggő mini képernyőn keresztül. Jones a felvételeken csak egy kristályokból álló kalapot visel. Levine lézer fényei a kalapról dinamikusan tükröződnek vissza, így a videó futurisztikus, varázslatos hatásával a nézőt hosszú percekre leköti.

Mivel Levine életmódjára a belső gondolatok lecsendesítése jellemző, művészetében is megjelenik a meditáció. A „Flower of life” különleges, világító formációja spot égőkből áll. Ezek közepére egy-egy forgó, csiszolt kristálygömböt helyezett, amelyek a fényt különböző irányba térítik el, egy füstgép pedig láthatóvá teszi a fénycsóvákat. A lézer és a LED egyedülálló alkalmazása a kiállítás további tárgyain is megfigyelhetőek, melyek optikai csalódással vibráló vizuális élményt adnak.

A kiállítás 2014. február 22-ig volt megtekinthető Szingapúrban, a későbbiekben e művek magánygyűjteményeket és múzeumok gyűjteményeit gyarapítják.

Kapcsolódó cikkek:
Az intézmények kritikája, és ami utána következik
A varázsló álma
Fehér szirmok sárga szíved körül

Cimkék:

    Muzeumok.hu Rss betöltése...