©2011 magyarmuzeumok.hu Minden jog fenntartva.

Megmentett műkincsek 2015


Japán porcelánkutyák, avar sírleletek és klasszicista hengerkályha is látható a Magyar Nemzeti Múzeum csütörtökön megnyílt kiállításában, amely a most végzett restaurátor szakos hallgatók diplomamunkáit vonultatja fel.

Szerző: MTI | Forrás: | 2015-07-03 08:00:27

A restaurátorok olyan emberek, akiknek maguknak is csodálatos alkotókészségük van, mégis más alkotók műveit szolgálják - méltatta a változatos korú, származású és műfajú műalkotásokat újjávarázsoló, fiatal szakemberek munkáját a tárlat megnyitóján Csorba László, a Nemzeti Múzeum főigazgatója.
A kiállítást megnyitó Lővei Pál, a Magyar Tudományos Akadémia Művészettörténeti Tudományos Bizottságának elnöke elmondta: nem gondolta volna, hogy falképpel is találkozni fog a Magyar Képzőművészeti Egyetem Restaurátor Tanszék fa-bútor, faszobrász, festő, fém-ötvös, kőszobrász, papír-bőr és szilikát restaurátor hallgatóinak diplomamunka-tárlatán, egy fiatal szakember azonban egy más hordozóra helyezett, 18. századi freskót restaurált.
Mint a művészettörténész hozzátette, kőfaragvány nem került a bemutatott anyagba, de a gödöllői kastély egyik felújított kőszobrának kicsinyített másolatával találkozhatnak a látogatók.
Modern restaurátori szemléletet tükröz a kiállításon bemutatott, 18. századi festett vasláda restaurálása, és elismerést érdemelnek az avar kori üvegkürttel, illetve a Giergl-üvegvázával dolgozó szakemberek is - jegyezte meg.
Lővei Pál kiemelte, hogy az ókori, középkori és újkori tárgyak mellett 20. századi műalkotások is szerepelnek a kiállításban: Sztehlo Lilly ólmozott üvegablakát és egy festett vas madárszobrot is restauráltak a hallgatók. A tárlat október 15-ig tekinthető meg.

Fotó:MTI

Kapcsolódó cikkek:
Megnyílt a XX. Országos Érembiennálé
Selyem és imago
Festői szemléletmód a szövött képeken

Cimkék:
múzeum, gyűjtemény,látogató

    Muzeumok.hu Rss betöltése...