Járat

KIÁLLÍTÁS

A Magyar Képzőművészeti Egyetem Képzőművészet-elmélet alapszak másodéves hallgatói és a Miskolci Galéria közötti együttműködés keretében megvalósult kortárs művészeti csoportos kiállítás. Holnap nyílik!

Magyar Múzeumok Online 2016-10-26 09:19
Cikk küldése e-mail:

Csak legenda, hogy van metró Miskolcon? Igen, pedig 1868-ban felmerült egy földalatti vasút terve, ami az akkor épülő vasgyár és a vasút összekötésével áthaladt volna a város alatt. Kevésen múlt, hogy nem épült meg az ország első földalattijaként, évtizedekkel megelőzve a budapestit. Így viszont csak egy a számos miskolci legenda közül.

A kiállítás a kortárs művészet eszközeivel reflektál a város valós, fiktív és lehetséges történeteire, a külső szem korlátaival és előnyeivel. Hogy látják ma különböző generációk művészei Miskolc múltját és jelenét - mit mutat magáról a város?
És mikor lesz Miskolcon metró?

Résztvevő művészek: 40 labor, Bocsi Eszter, Csáki László, Fülöp Gergő, Gróf Ferenc, Gyuk Krisztina, Horváth csaba Árpád, Kiss Botond, Lakner Antal, Moravszki Kata, Nagy Gergő, Sipos Eszter, Tettamanti Ádám

Helyszín: HOM - Miskolci Galéria, Rákóczi-ház
3530 Miskolc, Rákóczi u. 2.

Megnyitó: 2016. október 27. csütörtök, 17:30. - Megnyitja: Szoboszlai János a Magyar Képzőművészeti Egyetem Képzőművészet-elmélet tanszékvezetője

19:00 Fehér kígyó - villamosperformansz a remízben

Miskolci Közlekedési Vállalat, Szondi utca 1.
Koregráfia: Polgár Judit
Táncosok: Debreczenyi Márton, Franziska Doffin, Vágner Orsi

A kiállítás megtekinthető:

2016. október 28-tól november 26-ig, keddtől szombatig minden nap: 9.00-17.00 között.

Kapcsolódó programok:

A Képzőművészeti Egyetem másodéves elmélet szakos hallgatói a kiállítás mellett  filmvetítéseket, beszélgetéseket, tárlatvezetéseket és sétákat szerveznek, amelyek Miskolchoz és a városi legendák újrafelfedezéséhez kapcsolódnak. Mi jut eszébe Miskolcról egy fiatal, pályakezdő képzőművésznek? Hogyan kerül Erdélyi Miklós mozaikja egy félreeső kocsmába? Miért hiánypótló alkotás Csáki László Bádogváros című dokumentum-filmje? Az érdeklődőkkel közösen keressük a válaszokat a Járat kiállítás kérdésfelvetésein keresztül.

A programokon való részvétel ingyenes!

Programok:

november 2. 14:00: A Miskolci Művésztelep kulissza-titkai

- helyszín: Miskolci Művésztelep

- Kozma Eszter az Fiatal Képzőművészek Studiója Egyesült elnőke beszélget Madarász   Györgyivel, a Miskolci Galéria munkatársával, a résztvevők kérdéseire számítva.

november 2. 16:00: Tárlatvezetés I.

- helyszín: Miskolci Galéria

- A vezetést a Magyar Képzőművészeti Egyetem Képzőművészet-elmélet szakos hallgatói tartják: Hitka Lili, Lőrinczy Lia

november 3. 16:00: Miskolci legendák újrafelfedezése

- A séta a Miskolci Galériától indul kilencven perces

- A vezetést a Magyar Képzőművészeti Egyetem Képzőművészet-elmélet szakos hallgatói tartják: Tahon Zsanna, Vida Fruzsina, Rogovszky Máté, Ádám Alexandra

november 4. Tárlatvezetés  II. (A tárlatvezetés időpontja később kerül kihirdetésre.)

- helyszín: Miskolci Galéria

- A vezetést a Magyar Képzőművészeti Egyetem Képzőművészet-elmélet szakos hallgatói tartják: Tahon Zsanna, Vida Fruzsina

november 4. 15:00: (2) Hét Műtárgya miskolci különkiadás

- helyszín: Miskolci Galéria

- A kiemelt műtárgy Csáki László Bádogváros című dokumentumfilmje.

A meghívott művész: Csáki László

Moderátorok: Kormos Zsófia, Zemlényi-Kovács Barnabás

 

(2) Hét Műtárgya csapata:

Hitka Lili

Helyes Dániel

Kormos Zsófia

Lőrinczy Lia

Zemlényi-Kovács Barnabás

 

“A Kis Varsó-művészpáros 2001-ben egy hétről-hétre ismétlődő beszélgetéssorozatot indított A hét műtárgya címmel. Az FKSE kezdeményezésében, mint az MKE Képzőművészet-elmélet szakos hallgatói, lehetőséget kaptunk a projekt folytatására, ahol az eredeti sorozat szellemében a megszokott formáktól (kiállítási kontextus) eltérően egyetlen művet állítunk középpontba. Az éppen aktuális (2) hét műtárgyáról az alkotóval beszélgetünk, a nézők aktivitására is számítva.”

További információk a kiállításról ITT:

Múzeumpedagógiai programok októbertől folyamatosan Éliás István vezetésével, külön program a Nagy rajzolás október 29-én.

A kiállítás szervezői, a Képzőművészet-elmélet szak másodéves hallgatói:

Ádám Alexandra, Baranyi Dóra, Helyes Dániel, Hitka Lili, Huszka Csilla, Kormos Zsófia, Lőrinczy Lia, Rogovszky Máté, Tahon Zsanna, Tóth Rebeka, Vida Fruzsina, Zemlényi-Kovács Barnabás.

Témavezetők:
Lázár Eszter és Szoboszlai János

Grafika:

Rohmann Nóra

Támogatók:

Nemzeti Kulturális Alap, Herman Ottó Múzeum, Miskolci Közlekedési Vállalat

Külön köszönet:
Madarász Györgyi (Miskolci Galéria), Miskolcblog (Nagy Attila főszerkesztő), Budapesti és Miskolci levéltár (Czene-Polgár Viktória), Olajos Csaba

 

További információ:

Képzőművészet-elmélet Tanszék:

Miskolci Galéria:

 

 

Előkapart történelem

KIÁLLÍTÁS

Egy különleges magángyűjtemény festményeivel és 1956-os fegyverbemutatóval várja látogatóit a Kecskeméti Katona József Múzeum.

2016. október 10. Magyar Múzeumok Online

Kőbe született

SZOBOR

Nagy Sándor szobrászművész mintegy hetven alkotásából nyílik kiállítás kedden a pécsi Janus Pannonius Múzeum (JPM) galériájában.

2016. október 10. MTI

Vasarely korai reklámgrafikái Pécsett

KIÁLLÍTÁS

Ha valaki kíváncsi arra, hogy hogyan is kezdte a Pécsett született, világhírű Victor Vasarely alkotói pályafutását, az mindenképp látogasson el a Káptalan utcában található Vasarely Múzeumba.

2016. október 10. Magyar Múzeumok Online
 
Az Erimtan Múzeum Ankarában
 
Baselitz. Újrajátszott múlt
    Muzeumok.hu Rss betöltése...