Különleges kiállítás nyílt a szegedi Móra Ferenc Múzeumban: a 19. századi paraszti világot mutatják be tapintható néprajzi tárgyakon keresztül. A tárlat különlegességét nem csak az adja, hogy a tárgyak megérinthetőek, hanem ez is, hogy a látók letakart szemmel, többi érzékszervükre hagyatkozva járhatják körbe a kiállítóteret. A látássérültek és látók számára is audio-narráció készült, mely segíti őket a tájékozódásban.
A tárlaton az 1800-as évek paraszti világának hétköznapjait és ünnepeit mutatják be a tárgyakon keresztül. Női és férfi viseletet, házimunkához, a gyermekek életéhez, a férfiak mindennapjaihoz, a nagy ünnepekhez kapcsolódó tárgyakat érinthet vagy szagolhat meg a közönség. Bizonyos tárgyak kapcsán pedig kisebb feladatok is várják a látogatókat a lesötétített teremben.
A „Láthatatlan – Elődeink tárgyai a sötétből” című kiállítás a Szeged Első Lions Klub támogatásának köszönhetően jött létre. A tárlat létrehozásának célja az, hogy egy egyedi kiállítást kínáljon a Móra-múzeum a vak és gyengénlátó vendégeinek, illetve cél az is, hogy a látók is megismerhessék ezt a különleges világot.
A tárlat szeptember 30-ig várja az érdeklődőket, melyet a formabontó jelleg miatt 8-10 fős kis csoportokban, audio-narrációval kísérve lehet látogatni a Móra Ferenc Múzeumban.
Kapcsolódó cikkek:
Tűzben született vascsipkék
Reformáció 500 = 100 intézmény + 400 tárgy az MNM-ben
Dubaj legújabb múzeuma: hét vezér a sivatgaban
Cimkék:
múzeum,gyűjtrmény, kiállitás