Hogyan legyek tudós?

TEHETSÉGGONDOZÁS

A Semmelweis Múzeum új programsorozatot indított középiskolásoknak. A tudományos élet nemzetközileg is elismert szereplői saját életükkel, karrierükkel keltik fel az érdeklődést a természettudományos pálya iránt.

Magyar Múzeumok Online 2016-01-05 09:25
Cikk küldése e-mail:

Milyen egy valódi tudós? Hogyan építhetünk fel egy világszinten is jegyzett tudományos karriert? – A Semmelweis Orvostörténeti Múzeum „Az izgalom biológiája. Selye János és a stresszelmélet dimenziói”című kiállításához kapcsolódva dr. Bertók Lóránd után Selye másik tanítványát, Somogyi Árpád berlini professzort kérte fel, hogy a munkássága során szerzett tapasztalatokat ossza meg a pályaválasztás előtt vagy pályájuk elején álló fiatalokkal. A beszélgetés időpontja: 2016. január 12. 16 óra 30.

Bertók Lóránd a diákokkal az első beszélgetésen

 

A tudósokról alkotott képünket épp úgy sztereotípiák, közhelyek, filmek formálják, mint a legtöbb szakmáról alkotott véleményünket. Pedig a tehetség sokszínű, épp úgy, ahogy a tudós is. Erről kívánjuk meggyőzni azokat a gimnazistákat, egyetemistákat, akik eljönnek egy vérbeli, nemzetközileg is rangos kutató, Somogyi Árpád előadására.

 

Somogyi Árpád a Selye-kiállítás megnyitóján

 

Prof. Dr. Dr. h.c. Somogyi Árpád 1937-ben született Környén. Jelenleg a berlini Gesellschaft für Natur- und Heilkunde tagja, a Magyar Tudományos Akadémia külső tagja. Szakterülete a farmakológia-toxikológia és a rákkutatás. Részt vesz a budapesti Állatorvos-tudományi Egyetem, az International Life Sciences Institute Europe, a Kaposvári Egyetem, a Toxicology Forum, a Real Academia Nacional de Ciencias Veterinarias munkájában. Munkásságáért, tudományos eredményeiért Bundesverdienstkreuz I. rendjével, a Distinquished Scientist Awarddal (Japanese Society for the Promotion of Science), a Hantken Miksa-emlékéremmel, a Honorary Diplomával (American Veterinary Epidemiology Society, San Francisco, USA), a Magyary-Kossa-emlékéremmel jutalmazták.

Tudd meg, hogyan sikerült Selye János intézetébe kijutnia a szocialista Magyarországról, milyen tapasztalatai voltak a világhírű kutatóról, hogyan profitált ebből! Kérdezd meg, kik és hogyan segítették pályáját, milyen akadályokat kellett leküzdenie, melyek voltak a legnagyobb sikerei!

Kapcsolódó kiállítás: „Az izgalom biológiája. Selye János és a stresszelmélet dimenziói”

Helyszín: Semmelweis Orvostörténeti Múzeum 1013 Budapest, Apród utca 1-3.
Időpont: 2016. január 12., kedd 16.30 – 18.00

Az izgalom biológiája

KIÁLLÍTÁS

A Semmelweis Orvostörténeti Múzeum holnap nyíló kiállításán főszerepet kap a stresszelmélet. A téma azért is fontos, mert a stresszkutatás meghatározó személyisége, Selye János magyar-osztrák származású...

2015. május 05. Magyar Múzeumok Online

Az élet sava-borsa

KIÁLLÍTÁS

Az izgalom biológiája. Selye János és a stresszelmélet dimenziói - Götz Eszter a SOM időszaki kiállításáról.

2015. július 07. Götz Eszter

Kurátor és designer fekete-fehérben

LÁTVÁNY ÉS SZAKMA

A design és tudomány kiegyensúlyozottan, egymást támogatva kapott helyet a SOM stresszről szóló kiállításában.

2015. május 05. MTI
 
Az Erimtan Múzeum Ankarában
 
Baselitz. Újrajátszott múlt
    Muzeumok.hu Rss betöltése...