Hannah Rothschild, Dr Gabriele Finaldi igazgató és Károly walesi herceg
"A művészetek és a kulturális élet szenvedélyes támogatójaként, valamint volt igazgatósági tagként, a walesi herceg minden tekintetben alkalmas rá, hogy a National Gallery első királyi patrónusa legyen" - fogalmazott Hannah Rothschild, az intézmény vezetőségének feje.
A herceg 1986 és 1993 között volt a brit nemzeti galéria igazgatóságának tagja. Most kezdődő védnökségét akkor jelentették be, amikor a trónörökös ellátogatott a múzeum Eugene Delacroix-nak szentelt új tárlatára - írta a BBC a honlapján.
Károlynak a Brit Királyi Építészeti Intézet (RIBA) 150. születésnapját ünneplő 1984-es gálaesten sikerült vérig sértenie az "ünnepelteket", amikor egy "hőn szeretett és elegáns barát arcán éktelenkedő ormótlan furunkulusnak" nevezte az intézmény akkori modernista kibővítési terveit.
A Hampton Court-palotában elhangzott megjegyzésnek mindazonáltal nem volt semmilyen komoly következménye. A Peter Ahrends által megálmodott eredeti kibővítési javaslatot végül elvetették, és az 1991-ben megépült új szárny Robert Venturi és Denise Scott Brown tervei alapján készült.
Néhány építészt annyira felbőszített a gondolat, hogy a herceg szavai közrejátszhattak a változtatásban, hogy még 25 évvel az incidens után is arra szólították fel kollégáikat, hogy bojkottálják Károlynak a Brit Királyi Építészeti Intézetben elhangzó 2009-es beszédét.
A National Gallery pártfogójaként a herceg támogatni fogja az intézmény különböző tevékenységeit. Károlynak jelenleg 400 "pártfogoltja" van, köztük az Actors' Benevolent Fund és a Skót Nemzeti Balett.
És akkor a kiállításról egy rövid ajánló:
[[-- insertion|title:none|video:275 --]]
Kapcsolódó cikkek:
Múzeumi trükkök Londonból
Élmény Londonban – pénz nélkül
Palmyrai boltívet állítanak fel Londonban és New Yorkban
Cimkék:
múzeum, gyűjtemény,látogató