Őszi tábor és régészeti előadás

PROGRAMAJÁNLÓ

A veszprémi Laczkó Dezső Múzeum idén rendhagyó őszi táborozásra várja a 9-13 éves gyermekeket, illetve egy régészeti előadásra a felnőtteket.

Magyar Múzeumok Online 2016-10-28 10:53
Cikk küldése e-mail:

Régészeti kultúrák környezettörténete a Dunántúlon

A Veszprémi Múzeumegylet 2016. november 2-án, szerdán 16.30- kor kezdődően tart előadást a Laczkó Dezső Múzeumban. Az előadást Prof. dr. Sümegi Pál geológus, régész, az MTA doktora, a Szegedi Tudományegyetem Földtani és Őslénytani Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára, Régészeti kultúrák környezettörténete a Dunántúlon címmel tartja.

Prof. Dr. Sümegi Pál egyetemi tanár megyénkben, Tapolcán született 1960-ban és a balatonfredi Lóczy Lajos Gimnáziumban érettségizett 1978-ban. Geológusként és régészként e két tudományterület határán dolgozik, környezetrégészeti kutatásokat folytat.

A környezetrégészet a régészet napjainkban leggyorsabban fejlődő önálló tudományága. Az ember és természet viszonyát kutatja – mint a régészet, de természettudományos módszerekkel. A történeti kutatásnak olyan eredményei születnek így meg, amelyek hagyományos régészeti módszerekkel rejtve maradtak eddig.

helyszín:Laczkó Dezső Múzeum, 8200 Veszprém, Erzsébet sétány 1.

 

Őszi Tábor

Kutatás, felfedezés, alkotás az őszi szünetben! Három napos múzeumi tábor gyermekeknek a Laczkó Dezső Múzeum kiállítóhelyein!

A Laczkó Dezső Múzeum idén rendhagyó őszi táborozásra várja a veszprémi, 9-13 éves gyermekeket. A nagy sikerű nyári táborok mintájára, az őszi szünet idejére, november 2-4-ig napközis tábort szervez a Múzeum.

A három nap során a Laczkó Dezső Múzeum kiállítóhelyeit, állandó és időszaki kiállításait, múzeumpedagógiai foglalkozásit és a múzeumi munka alapjait ismerhetik meg a gyermekek. A programok egymásra épülnek, történelmi, néprajzi, művészeti, régészeti ismereteket átadva, játékos formában, csapatvetélkedőkkel tűzdelve. A résztvevők a tábor során átfogó képet kapnak a múzeum intézményéről, a bemutatott kiállításokról. Tárlatvezetések és alkotó foglalkozások által a gyermekek is részesei és élvezői lehetnek a múzeumi élménynek.

Részvételi díj: 9 000 Ft, mely tartalmazza a napi meleg ebédet és a kézműves foglalkozások díját is.

 

Bővebb felvilágosítás és jelentkezés: Király András múzeumpedagógus

kiraly@ldm.hu; 88/788-191/18-as mellék, 20/548-40-31

 
Az Erimtan Múzeum Ankarában
 
Baselitz. Újrajátszott múlt
    Muzeumok.hu Rss betöltése...