|
©2011 magyarmuzeumok.hu Minden jog fenntartva. |
A végéhez közeledik a Múzeumok Őszi Fesztiválja
A fesztivál hat meghirdetett tematikájából a héten még több témában is kínálnak változatos programokat országszerte a múzeumok. De figyelem! A fesztivál után is érdemes felkeresni a múzeumokat, a téli álom mostanában kiment a divatból.
Szerző: Magyar Múzeumok Online | Forrás: | 2011-11-10 00:40:38
Aki lemaradt volna a Nagy rajzolás eddigi bármelyik helyszínéről, most még van lehetősége másokkal együtt alkotni, a Hadtörténeti Intézet és Múzeumban, ahol Érzékelj és alkoss! 3. címmel ügyességi 3D-s puzzle játékok összerakását lehet gyakorolni, lesz köztük Beretta, II. világháborús aknavető vagy éppen katonai Jeep. Különösen fiúknak ajánljuk. A Bajor Gizi Színészmúzeumban Kolibri előadások – gyerekszemmel címmel a Kolibri Színház 20 évét bemutató jubileumi kiállításhoz kapcsolódóan készülnek majd a színház egykori előadásaihoz a plakátok, jelmez- és díszlettervek, amiből a nap végén kamarakiállítás is nyílik.
Ha kis lakásban laksz, vagy ha épp nagyban: ha érdekel a tér, a lakberendezés, akkor irány az életnagyságban felépített óbudai mintalakás! A Térélmények – Kreatívan kislakásban 3. című kiállítás bejárása után korabeli fotók, újságok felhasználásával mindenki elkészítheti egyedi képeslapját, üdvözlőkártyáját a Kiscelli Múzeumban.
Félmérföldes mesekönyv festésére várják a gyerekeket a nyíregyházi Jósa András Múzeumban, miközben megbeszélik, miért is fontos az erdők védelme.
Tenyerek a falon címmel kínál minden korosztálynak programot a Kegyeleti Múzeum - Temetkezési és Kegyeleti Szakgyűjtemény. Egy óriás vászonra készítik el a közös alkotást, mely egyben emlékfal is lesz. Festékbe mártott tenyerének lenyomatát hagyhatja minden látogató a „falon”. Az ily módon megörökített élet- és sorsvonalak egységes kompozícióvá olvadnak össze...
Dunaújvárosban az Intercisa Múzeumban Archeoart címmel kőképet, papírképet, fémképet, fényképet készítenek.
Zircen a Bakonyi Természettudományi Múzeumban és a Reguly Antal Műemlékkönyvtárban is más szemmel próbálják láttatni a természetet.
A pincétől a padlásig a múzeumban
A Budapesti Történeti Múzeumban egy tárgy útja követhető végig az előkerülésétől a restaurátor műhelyen keresztül a vitrinig, a végén a kerámiarestaurálás is kipróbálható.
Az Intercisa Múzeum raktáraiban és műhelyeiben az érdeklődők a régészek vezetésével a raktárakat, a restaurátorok segítségével a műhelyeket tekinthetik meg.
Az eddig soha ki nem állított, és a világ egyik legnagyobb és egyben legimpozánsabb gyászhintaját, az Apponyi hintót az 1930-as évek elején készítettek Budapesten, jelenleg restaurálás alatt áll. Ennek a munkálatait ismerhetik meg filmek és előadások segítségével a Kegyeleti Múzeum - Temetkezési és Kegyeleti Szakgyűjteményben.
A pécsi Cella Septichora Látogatóközpontban kalandos felfedező útra csábítják az érdeklődőket a pécsi világörökségi helyszínre, ahol titokzatos időkapszulák után kutatva a közös munka eredményeként első alkalommal feltárul az egykori város temetőjének képe.
A kecskeméti Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhelyben táltos sípot készítenek és egy sajátos, „füstös” technikával még azon a napon ki is égetik.
Őszbúcsúztatót és Márton napot
tartanak a püspökladányi Karacs Ferenc Múzeumban; újborfesztivált és libatort a skanzenben; lesz libakóstolás a Sóstói Múzeumfaluban; Márton napi vígasságra invitál a szennai Szabadtéri Néprajzi Gyűjtemény; Szent Mártont köszöntik a kiforrott újborral Pannonhalmán a Magyar Bencés Kongregáció Pannonhalmi Főapátságban; Szent Márton napi sokadalom lesz a Matyó Múzeumban Mezőkövesden; időt jósolnak a Márton-napi liba mellcsontjából a pécsi Janus Pannonius Múzeumban; egy másik pécsi helyszínen, a Természettudományi Múzeumban este 10-ig elevenedik meg Szent Márton legendája, lesz tábortűz és libazsíros kenyér.
„Égig érő fát készítenek”Nyíregyházán a Jósa András Múzeumban; a tollfosztás és a kukoricahántás hagyományát elevenítik fel a Göcseji Falumúzeumban; mécseseket, lampionokat készítenek, gyertyát mártanak az Intercisa Múzeumban; mesét morzsolnak és lekváriumot nyitnak Nyírbátorban a Báthori István Múzeumban; lámpás felvonulást tartanak a várban és a vár körül Simontornyán; és megcsörgetik a diót egy családi délután keretében a szolnoki Damjanich János Múzeumban.
A Múzeumok Őszi Fesztiváljának teljes programja a www.muzeumokmindenkinek.hu oldalon található, ahol tematika és település szerint lehet válogatni a rendezvények közül.
Kapcsolódó cikkek:
Cimkék:
kiállítás,gyűjtemény,látogató