Az újdonságok közül kiemelhetők a hazai hímes tojások viaszlevonatos reprodukciói, melyek dr. Györffy István 1925-ben közreadott Hímes tojásokról szóló kiadványának 32 színes táblája alapján készültek.
Egy másik újdonság Móra Ferenc nevéhez kötődik. Az általa feltárt avar kori, karcolt tojástöredékek szakirodalmát, anyagát felhasználva a múzeum elkészíttette azok reprodukcióját, illetve több tojásdíszítő e mintaelemek felhasználásával, kiegészítésével készített tojásokat. Mindkét anyag részben a múzeumban, részben pedig a szegedi Móra Ferenc Múzeumban rendezett időszakos kiállításon látható. Szabó Éva népi iparművész egyetlen motívum változatain mutatja be a hazai tojásdíszítés gazdagságát és egyben alkotói virtuozitását. Mintegy 50 darabos kollekció mutatja be az "utaveszett" vagy "vétett út"-nak nevezett tojáshím változatait, valamint a hárompataki, gyimesi, csiki hímestojásokat Csuzi Enikő - Takács György gyűjtése nyomán.
1900 körül készült hagyományos viaszlevonatos, valamint az 1930-as évekből származó batikolt matyó és húsvéti tojásokkal is gyarapodott a múzeum. Az újdonságok között vannak a vasi kézi karcolt és írott, a muravidéki, bakonyi batikolt és az ormánsági maratott tojások. Különlegesség a múzeum létrehozásához hatékony szakmai segítséget nyújtó Bércziné Szendrő Csilla saját gyűjtésű erdélyi mintákat bemutató kollekciója.
A jubiláló Míves Tojás Múzeum változatlanul a szépség és harmónia látványát kínálja az év minden napján valamennyi kedves látogatójának.