©2011 magyarmuzeumok.hu Minden jog fenntartva.

Farbaky Péter a BTM új főigazgatója


Farbaky Pétert, a Budapesti Történeti Múzeum(BTM) jelenlegi főigazgató-helyettesét választotta az intézmény új vezetőjének csütörtöki ülésén a Fővárosi Közgyűlés.

Szerző: MTI - MMO | Forrás: | 2013-11-14 22:05:32

Csomós Miklós főpolgármester-helyettes kinevezésre vonatkozó előterjesztését 28 igen szavazattal és 1 tartózkodással fogadták el.


A közgyűlés korábban Bodó Sándor főigazgató nyugdíjba vonulása miatt döntött a vezetői pályázat kiírásáról. A kiírás szeptember 27-én jelent meg, beadási határideje október 28. volt; pályázatot egyedül Farbaky Péter adott be.


A pályázatot elbíráló szakmai bizottságba Baán László, a Szépművészeti Múzeum és a Magyar Nemzeti Galéria főigazgatója; Csorba László, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója; Vígh Annamária, az Emmi Közgyűjteményi Főosztályának vezetője; Deme Péter, a Pulszky Társaság elnöke; Saly Noémi muzeológus; Bordás Attila, a BTM Közalkalmazotti Tanács delegáltja, Labancz Károly, a BTM szakszervezeti delegáltja; Kenyeres István Budapest Főváros Levéltárának főigazgatója, valamint Orbán Gyöngyi, Németh Szilárd és Raduly József fővárosi képviselők kaptak meghívást. A szakmai testület nyolc jelenlévő tagja október 31-én a pályázó személyes meghallgatása és benyújtott pályázata alapján egyhangúan támogatta Farbaky Péter főigazgatói megbízását.


Farbaky Péter 2014. január 1-jétől 2018. december 31-ig látja el a BTM főigazgatói feladatait. A megbízás nem érinti a múzeumnál fennálló határozatlan idejű közalkalmazotti jogviszonyát.



Farbaky Péter 1957-ben született Miskolcon. Tanulmányait 1975 és 1980 között végezte a Budapesti Műszaki Egyetemen építész szakon, 1985-89-ig az ELTE-n művészettörténet szakon. 1980-tól a FIMÜV budapesti műemléki osztályán dolgozott, 1983-tól annak tudományos csoportjában. Ugyanezt a munkát 1991-től a Hild-Ybl Alapítvány keretében folytatta. 2001. augusztus 1-től a BTM Kiscelli Múzeumának igazgatója, a BTM főigazgató-helyettese.

 

1991-97 között tagja volt a Magyar Tudományos Akadémia Építészettörténeti- és Elméleti Bizottságának; 1995-től tagja a vicenzai Palladio Központ társaságának; 2000 óta az MTA Művészettörténeti Bizottságának, amelynek 2002 óta a titkára. 1999-től az ELTE meghívott előadója. Fő kutatási területe Budapest művészettörténete, a reneszánsz, barokk és a historizmus művészete, főként építészete, de írt már ikonográfiai tanulmányt is. 2012-ben Móra Ferenc-díjat kapott.

(Forrás: Wikipédia)

Kapcsolódó cikkek:
Múzeum a város szélén
A régészeti dokumentációtól a nagyszabású rekonstrukciókig
8-10 méter mélyen

Cimkék:
kinevezés, BTM, művészettörténet

    Muzeumok.hu Rss betöltése...