A kutatók minden jel szerint egy arisztokrata család tagjainak temetkezési helyét találták meg Anjang város területén, ahol a múlt hónapban egy falusi férfi bronz tárgyakat és csontokat talált 10 méter mélyen, amikor téglaégető kemencéhez ásott gödröt.
A 22 azonosított sírhelyet a késői Sang-dinasztia (Kr.e. 1600- Kr.e. 1046) idején alakíthatták ki, az ereklyék közül három dupla koporsó, amelyeket ciprus fából készítettek. Ebből a korszakból ez a második ilyen lelet Kínában.
A feltárást végzők emlékeztetnek arra, hogy hajdanán a holttestet tartalmazó koporsót egy másikba helyezték, hogy védjék a belsőt.
Kung Tö-ming, a helyi kutatóintézet igazgatója a Hszinhua hírügynökségnek megjegyezte, hogy a leletek elsősorban az egykori temetkezési szokásokra utaló információkkal szolgálhatnak, de kérdéseket is felvetnek, mivel az elhunytakat szokatlanul mélyre temették.
A Sang-dinasztia fővárosa valaha a Honan tartományi Sangcsiu volt, ahonnan később Anjangba költöztették. Az ősi település romjait az 1990-es évek elején fedezték fel és ez máig Kína egyik legnagyobb és legrégebbi régészeti kutatóhelye.
fotó forrás: weibo.com
Kapcsolódó cikkek:
A kántorjánosi „mennykő”
A halálon túl
Apoxüomenosz hazatér
Cimkék:
múzeum, gyűjtemény,látogató