Múzeumok és közösségek

KÖZÖSSÉGEK HETE

Országszerte csaknem kilencszáz rendezvényt fog egybe hétfőtől a Közösségek Hete; a május 14-ig tartó rendezvénysorozat olyan programoknak ad teret, amelyek kifejezik a közösségi összetartozást és ráirányítják a figyelmet a helyi kezdeményezésekre.

MTI - MMO 2017-05-09 08:40
Cikk küldése e-mail:

A Közösségek Hete a Cselekvő közösségek, aktív közösségi szerepvállalás elnevezésű, 3 milliárd forint értékű uniós pályázati projekt keretében valósul meg az Országos Széchényi Könyvtár (OSZK), a Nemzeti Művelődési Intézet (NMI) és a szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum (Skanzen) együttműködésében - közölték a szervezők hétfőn az MTI-vel.

 

 

A Közösségek Hetére intézmények, civil szervezetek és közösségek egyaránt jelentkezhettek olyan programmal, amely felhívja a figyelmet a közösségi kezdeményezésekre, a közösségekben rejlő értékekre, az intézményekben és azokon kívül működő közösségek tevékenységeire és helyi társadalomformáló erejükre. Ennek köszönhetően a legkülönfélébb csoportok vesznek részt az országos eseményen: közművelődési, muzeális és könyvtári intézmények, az azokban működő vagy hozzájuk köthető baráti, amatőr művészeti, alkotó-, olvasó- és egyéb körök, továbbá hagyományőrző csoportok, egyházi közösségek, civil és jótékonysági szervezetek, valamint sportklubok is bekapcsolódtak a Közösségek Hetébe.

A mintegy hatszáz regisztráló összesen 877 különböző programmal jelentkezett az eseménysorozatra, az ország 325 pontjáról. Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Pest, Csongrád és Bács-Kiskun megyéből érkezett a legtöbb jelentkezés; a legtöbb programmal Miskolc, Budapest és Szekszárd városa készült.

A csaknem kilencszáz programról a www.kozossegekhete.hu honlapon lehet bővebben tájékozódni: az eligazodást dátum és helyszín szerinti szűrés segíti, de a Közösségek Hetéhez interaktív okostelefonos alkalmazást is fejlesztettek.

A résztvevő múzeumok, muzeális intézmények mai programjaiból válogattunk.

A Csornai Múzeum két helyi óvoda csoportjait látja vendégül a nap folyamán. A gyerekek az intézmény múzeumpedagógiai programjainak rendszeres látogatói, múzeumi élményeiket megörökítő, vegyes technikával készített rajzaikból kiállítást rendeznek a Múzeum kazettás dísztermében.

A Kiskőrösi Közúti Szakgyűjtemény ma 12.45-kor spontán flash mobot szervez a város központjában, ahol robogni fog az úthenger, és ki is egyenesít!

A Göcseji Múzeum régészeti látványtárába 14.00 órára várják a civil szervezeket azzal a céllal, hogy megbeszéljék, a múzeum mit adhat a civileknek és a civilek vajon mit tehetnek a múzeumért. Bemutatkoznak Zala megye kulturális közösségfejlesztő mentorai, Kaján Imre múzeumigazgató pedig a múzeum fejlesztési terveiről beszél.

Szolnokon 14.00 órától a Damjanich János Múzeum helytörténeti sétára hívja az érdeklődőket a „Múlt-Túra” Szolnoki sétakönyv és a hozzá kapcsolódó feladatlapok segítségével. A túra időtartama megközelítőleg 2 óra. A fontosabb csomópontoknál muzeológusok várják a látogatókat és kiselőadások keretében bővebb ismereteket adnak át a résztvevőknek.

A Rippl-Rónai Megyei Hatókörű Városi Múzeumban 16 órától a Kaposvári Korona Nyugdíjas Egyesület Énekkara mutatkozik be.

Szekszárdon 16.30-tól Babits Mihályné Török Sophie “Első szekszárdi utamról” című naplójegyzetét olvassa fel Rubányi Anita előadóművész-múzeumpedagógus az Illyés Gyula Megyei Könyvtár Olvasókörének és minden érdeklődőnek.

A Magyar Nemzeti Múzeumban 17.00 órától Reformáció a szomszédból sorozat keretében Toronyi Zsuzsa, a Magyar Zsidó Múzeum és Levéltár igazgatója osztja meg gondolatait az Ige-idők – A reformáció 500 éve című időszaki kiállítás érdekességeivel kapcsolatban.

 

Részletek és további programok a www.kozossegekhete.hu honlapon.

 
Az Erimtan Múzeum Ankarában
 
Baselitz. Újrajátszott múlt
    Muzeumok.hu Rss betöltése...