Az 1956-os magyarországi forradalom harci cselekményei során a kulturális intézmények közül az akkor még a Nemzeti Múzeum épületében működő Természettudományi Múzeum szenvedte el a legnagyobb veszteséget. Az ott dolgozó muzeológusok szeme láttára semmisült meg másfél évszázad, több generáció, köztük a jelen beszélgetésben megidézett szemtanú több évtizedes munkája. Hogyan élték át ők az eseményeket, miként szervezte napjaikat a forradalom, hogyan próbálták menteni a még menthetőt? Hogyan születtek újjá a gyűjtemények?
Beszélgetés
Dr. Kecskeméti Tibor
paleontológussal, a Magyar Természettudományi Múzeum
nyugalmazott főigazgató-helyettesével
az 1956-os budapesti ostromról.
A beszélgetőtársak: dr. Korsós Zoltán, a múzeum főigazgatója és dr. Gasparik Mihály paleontológus, főmuzeológus. A beszélgetést, múltidézést a természetfilm.hu stábja videóra rögzíti. Legyen Ön is részese ennek az egyedi és megismételhetetlen alkalomnak, és ismerje meg egy igazán embert próbáló időszak eseményeit!
Történetének legnagyobb vesztesége érte a Természettudományi Múzeumot 1956 őszén: tűzvész pusztított a kiállításban és az Állattárban. Több teljes gyűjtemény, köztük a 40 ezer példányt számláló Kétéltű- és...
70 éve bombázták le a Közlekedési Múzeumot. A látogatók csak 22 évvel később látogathatták újra a kiállításokat, most pedig új tárlat emlékeztet a szomorú eseményekre.
In the first days of November 1956 a desperate fight took place in Corvin köz and the nearby Kilián barracks. This left its traces on a cabinet which is now on display in the Museum of Applied Arts.
A Magyar Múzeumok Online a Pulszky Társaság - Magyar Múzeumi Egyesület internetes folyóirata. A Pulszky Társaság fenntart minden, a portál
bármely részének bármilyen módszerrel, technikával történő másolásával és terjesztésével kapcsolatos jogot.
Kedves Látogató!
A Magyar Múzeumok oldala megújult, ez a felület a korábbi tartalmak archívuma. Amennyiben az új oldalt szeretné böngészni e helyett, kattintson ide.