|
©2011 magyarmuzeumok.hu Minden jog fenntartva. |
Fánkverseny és slam poetry
Higgyék el, jól megférnek egymás mellett,és különösebb szervezést sem igényel. A pénteki műcsarnokbeli szóáradat után bizonyára jól esik másnap valami hastájéki kényeztetés is.Aki pedig busókat akar látni, Mohácsra kell annak menni...
Szerző: Magyar Múzeumok Online | Forrás: | 2013-02-08 11:19:40
Farsangi jelmeztárlat az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézetben (OSZMI)
Nagyon színes, farsangi életérzést közvetítő ruhákat állítanak ki, álarcos jelmezek, színházi mélyzöld, bordó öltözetek adják a kiállítás anyagát. A tárlat anyagához a Pesti Magyar Színháztól, a Nemzeti Színháztól, a debreceni Csokonai Színháztól és a Soproni Petőfi Színháztól is kértek jelmezeket.
A március 17-ig látogatható kamara-kiállításhoz kapcsolódva bemutatkozik a jelmez- és kelléktár is: olyan színházi jelmezeket vesznek elő, amelyekből több példánnyal is rendelkeznek, az előadásokban a balettkar, vagy a kórus viselte ezeket. A látogatók a ruhákat fel is próbálhatják. A tárlatvezetésre és jelmezpróbára február 11-től március 14-ig 10 és 16 óra között várják az érdeklődőket a Bajor Gizi Színészmúzeumban, ahol délelőttönként kézműves foglalkozásokat is tartanak.
Az OSZMI Jeles napok a Bajor Gizi Színészmúzeumban elnevezésű sorozata keretében, az évkör nevezetes napjait, ünnepi pillanatait elevenítik föl dramatikus népszokások bemutatásával, zenével, játékkal, kézműves programokkal. A Farsangi jeles nap című rendezvényen február 10-én, vasárnap 15 és 18 óra között várják a látogatókat jelmezes beöltözéssel.
Forró nyomon a magyar Barbizonban címmel családi programokat kínál a Magyar Nemzeti Galéria családi tárlatvezetéssel, kreatív műhellyel, mesesarokkal és hangszerbemutatóval egybekötött koncerttel szombaton. A további kísérőrendezvényekről bővebben a múzeum honlapján.
Ahogy a képzőművészetben Bukta Imre, az irodalomban Tar Sándor az egyik leghitelesebb ábrázolója az Isten háta mögötti Magyarországnak, az elesettségnek és kiszolgáltatottságnak. Pénteken Tar Sándor Túlélési gyakorlatok című monodrámáját Bán János Jászai-díjas, Érdemes Művész adja elő a Másik Magyarország című kiállítás terében.
A slam poetry olyan alulról szerveződő esemény, ahol a résztvevők saját verseiket, műveiket adják elő pár percben, majd a zsűri, illetve a közönség azonnal értékeli is őket. A mára terebélyesre nőtt, honi slam poetry mozgalom bölcsője a Műcsarnok, innen indult útjára annak idején a Budapest Slam sorozat. A péntek késő esti slam témája Banksy, akiről nem lehet tudni, ki is valójában, munkássága provokatív, üzenetei felforgatók - az ilyesmi nem kicsit szokta inspirálni a slammereket, hanem nagyon.
Vasárnap délelőtt folytatódik a Műcsarnok kávézójában a Banksy-kiállításhoz kapcsolódó családi programsorozat. Akinek nincs ideje a Kijárat az ajándékbolton át című filmet végignézni, az DVD-n is megveheti a kávézóval szemben, a Műcsarnok Art Boxban. Jó hír, hogy ugyan már csak pár darab volt készleten, de újabb szállítmány érkezett!
A Mezítlábas Zenészek művészcsoportot három klasszikus zenész, a Junior Príma Díjas gitárművész Koltai Katalin, Bodrogi Éva énekművész és Bartek Zsolt klarinétművész alkotja. A csoport gyakran lép fel más művészeti ághoz tartozó alkotókkal. Bukta Imre őket kérte meg, hogy Bolcsó Bálint elektronikus zenésszel kiegészülve kísérjék őt a vasárnap délutáni tárlatvezetésen.
Kapcsolódó cikkek:
Szellemi kulturális örökségünk: miről gondoljuk, hogy az, és miről nem?
A japán dobtól a bőgőtemetésig
Tömeges érdeklődés az Ernstben
Cimkék:
képzőművészet, alkotás, látogató,