|
©2011 magyarmuzeumok.hu Minden jog fenntartva. |
Kézzelfogható múlt
Tapintható régészet címmel újra kiállítás nyílt vakoknak és gyengén látóknak az Aquincumi Múzeumban. A 2009-ben végzett M0 körgyűrű menti ásatások egyes tárgyai egy speciális kiállítási térbe kerültek. A római lakóház szobájaként berendezett épületben a leletek kézbe vehetők, a tárgyakhoz, és Braille-írással közlik az információkat.
Szerző: Domokos Dóra | Forrás: | 2010-08-03 22:42:49
A terep
A Budapesti Történeti Múzeum - Aquincumi Múzeum 2009-ben újra nagyszabású ásatásokba kezdett a főváros területén. Közülük kiemelkedik az M0-ás körgyűrű déli szakaszán, több ponton végzett kutatás, mely közel négyezer év régészeti leleteit hozta a felszínre: bronzkori, szkíta, szarmata, avar és Árpád-kori temetkezéseket, településmaradványokat. A Hajógyári-szigeten folytatott feltárás során egy középkori uradalmi központ maradványai is előkerültek. A római kori Aquincum temetőinek feltárása alkalmával pedig különleges edényekre és ékszerekre akadtak a régészek. A BTM Aquincumi Múzeum "Van új a föld alatt..." című kiállítása ezeket a leleteket mutatja be.
Tapintható tereptárgyak - kicsiben és nagyításban
Az áprilisban megnyílt tárlat egy speciális résszel is rendelkezik. A Dirke védőépületvakoknak és gyengén látóknak berendezett kiállítótérré alakult át. A múzeum 2004-ben rendezte meg az első vakoknak szóló kiállítást Tapintható régészet címmel. Idén ugyanezen a néven nyílt meg a speciális tárlat Lengyelné Kurucz Katalin muzeológus szervezésében.
Kapcsolódó cikkek:
Cimkék:
fogyatékkal élők, múzeumpedagógia