©2011 magyarmuzeumok.hu Minden jog fenntartva.

Kedden is múzeum!


Egy tegnap nyílt roma napi kiállítással, és különböző előadásokkal, várják az érdeklődőket Pécsett, Győrött, Veszprémben, Budapesten a múzeumok és kiállítóhelyek. Továbbá múzeumpedagógiai weboldalak interaktív seregszemléjére is sor kerül ma még.

Szerző: Magyar Múzeumok Online | Forrás: | 2013-04-09 08:45:02

A Nemzetközi Roma Napon megnyílt kiállítás alkotásai ahhoz az elgondoláshoz köthetőek, hogy a roma művészet már nem csak a tárgyak, és nem csak a jó ideje megszokott, elnevezésen alapuló paradigmákon belül képes művészetet létrehozni. A művészek a gondolatok, ötletek és koncepciók világába invitálják a nézőket, és ebben a nem tradicionális, (mű)tárgyak nélküli világban a tudatosság új szerkezeteivel kísérleteznek. A valós tárgyak szférájától való eltávolodás a gondolatiság felé, a roma öntudat új, filozófiai dimenzióit nyitja meg, és a roma önmegvalósításhoz és önérzethez kapcsolódó asszociációk végtelen változatát hozza létre. A Csokonai Lili művész (ál)néven bemutatkozó, fiatal képzőművész a Mi roma aktivistánk című installációjában, egy kedvesen berendezett üvegkalitkában élő fekete egér hétköznapjait mutatja be, aki a nyomasztó Árpád-sávos háttér előtt éli életét. Néha beszáll saját használatú mókuskerekébe, hogy meghajtsa a rajta szereplő "I have a dream" feliratot. Galyas Gyula CMÖ (jelentése: Cigány Mentes Övezet) feliratokat gyűjt. Lefotózza és térképre helyezi őket, hogy mindenki tudja hol lelhetők fel a város rasszizmust leleplező szégyenfoltjai. A kiállítást Lakatos Erika arany kokárda-osztó Beavatás-szertartása nyitotta meg április 8-án. Megtekinthető 2013. május 15-ig. Gallery8 (Budapest1084 Mátyás tér 13.)

Képaláírás: Galyas Gyula: CMÖ-felirat, Budapest II/A kerületében

A Bakony tánchagyománya - Ezzel a címmel tartja

„Ha kedd, akkor Rómer Múzeum!” címmel új tárlatvezető sorozatot szerveznek a Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeumban. Az április 9-én 16.30-kor tartandó előadás témája: "A Patkó Imre Gyűjtemény kincsei a Vastuskós-házban" - A XX. századi magyar és nyugat-európai képzőművészet gyöngyszemei. Helyszín: Vastuskós ház (Győr, Széchenyi tér 4.).


 


Virtuális kapcsolatban? címmel múzeumpedagógiai weboldalak interaktív seregszemléjét, egyben rendhagyó esti műhelygyakorlatot tartanak a Két Egér Könyvesbolt és a Múzeumi Oktatási és Képzési Központ szervezésében 2013. április 9-én, kedden 18.00 – 20.00 óra között. A következő kérdésekre keresik a választ: Mit és hogyan teszünk közzé saját múzeumpedagógiai oldalainkon? Mi a koncepció, a tartalom, a forma, a cél? Kikkel vagyunk élő virtuális kapcsolatban? Kihez, hogyan és milyen céllal juttatjuk el a webes információkat? Milyen a múzeumpedagógiai oldalak tartalma és formája? Ki milyen képeket használ fel és milyen célból? Mi a szöveg és a kép, film, hang aránya? Milyen letölthető anyagokat nyújtunk? Mit árulunk el a szakmánkról a webes felületeken? A múzeumpedagógiai weboldal szükségmegoldás, vagy koncepció? Milyen informatikai lehetőségeket rejt a webes felület? Jelent-e módszertani szemléletváltást a digitális tartalmak alkalmazása? Egyáltalán, vannak-e és ha igen, alkalmazhatók-e digitális taneszközök a múzeumpedagógiában?

 

Kapcsolódó cikkek:
Paraszttrónusok
Csúcstechnológa az egyetemen
Húsvét és múzeum

Cimkék:
kiállítás,gyűjtemény,látogató,előadás

    Muzeumok.hu Rss betöltése...