Gyógyító alkotás
PROGRAMAJÁNLÓ
Beszélgetés művészetterápiáról és pszichiátriai gyűjteményekről a Magyar Nemzeti Galériában. Élő MúzeumCafé 71.
Magyar Múzeumok Online |
2015-11-09 19:00 |
Amióta Cesare Lombroso (1835–1909) olasz pszichiáter, a Lángész és őrület (1898), illetve a Zseniális ember (1902) című munkáiban elkezdett foglalkozni az egészséges és a beteg emberek alkotóképességének összehasonlításával, valamint a páciensei által létrehozott művek összerendezésével megalapította a torinói Lombroso Gyűjteményt, azóta orvosok, művészek és muzeológusok is egyre többen foglalkoznak a betegek gyógyításában is felhasználható művészi alkotással és az ennek során készült munkák gyűjtésével. A Nemzeti Galéria „Psziché” hívószavú múzeum+ estjén erről a témáról faggatjuk szakértő vendégeinket.
A beszélgetés résztvevői:
Plesznivy Edit művészettörténész, a Magyar Nemzeti Galéria főmuzeológusa, az egykori Lipótmezei Pszichiátriai Múzeum vezetője,
Perenyei Mónika művészettörténész, az MTA Pszichiátriai Gyűjteményének vezetője,
Komáromi Erzsébet textilművész, művészetterapeuta és
Dr. Gerevich József elmeorvos, művészetterapeuta.
A beszélgetést Martos Gábor, a MúzeumCafé főszerkesztője vezeti.
A program a Magyar Nemzeti Galéria szokásos csütörtök esti múzeum+ rendezvényének a része, így arra belépőjegyet kell váltani, amellyel az este 22:00 óráig tartó egyéb programok is látogathatók. A beszélgetést szokás szerint rögzítik, és az a későbbiekben az interneten megtekinthető lesz a www.muzeumcafe.hu weboldalon.