|
©2011 magyarmuzeumok.hu Minden jog fenntartva. |
A földtörténet nagy kihalásai
Tömeges kihalás a múltban és a jelenben – ez a Természettudományi Múzeum "Mit csinál a paleontológus?" sorozatának következő előadásának témája.
Szerző: Magyar Természettudományi Múzeum | Forrás: | 2016-11-09 13:16:50
A Föld, mint valami hatalmas élőlény, maga is állandó változásban van, és a földtörténettől elválaszthatatlan élettörténet kapcsán az állandó fejlődésről, az evolúcióról szoktunk beszélni. Ez a fejlődés azonban nem volt töretlen: a paleontológusok felismerték, hogy az élővilág evolúcióját tömeges fajpusztulással járó kihalási események tagolják. Ezek között a legismertebb – de távolról sem a legjelentősebb –, a kréta végén következett be, amikor sok más csoporttal együtt örökre eltűntek a dinoszauruszok is. Mi állt e drámai fordulat hátterében? Az egyes kihalási események mögött eltérő okokat kell keresnünk vagy egyféleképpen is magyarázhatjuk a sok egymást követő kihalási hullámot? És végezetül az egymillió dolláros kérdés: az őslénytani adatok ismeretében mit mondhatunk a napjainkban lejátszódó fajpusztulásról? Mennyiben érinti ez magát az embert, aki drámai gyorsasággal változtatja meg bolygónk évszázmilliók alatt kialakult természetes arculatát?
A Természettudományi Múzeum előadássorozatának következő alkalmára november 10-én, csütörtökön 17.30-tól várják az érdeklődőket. Regisztrálni e-mailben a termeszettudomanyi@gmail.com címen lehet.
Bővebb információ itt olvasható.
Kapcsolódó cikkek:
Milyen rinocéroszt találtak Pulán?
Mamutcsontokra bukkantak Feldebrőn
Dinoszauruszok a Türingiai erdőben
Cimkék:
paleontológus