|
©2011 magyarmuzeumok.hu Minden jog fenntartva. |
Kiállítás nyakon öntve csokoládéval
Akár a Mikulás jön hozzánk, akár a hanukát ünnepeljük, decemberben főszerephez jut a CSOKI. Szerencsére ebben a fővárosi múzeumok is partnerek - így tölthettünk el egy bő délelőttöt két múzeumban és egy cukrászdában a csokoládé bűvöletében.
Szerző: Gyenes Zsuzsa | Forrás: | 2010-12-14 23:37:33
Ha az ember ráveszi magát, hogy 3 kisgyerekkel útnak induljon - főleg télen, amikor ez jóval macerásabb -, nem elégszik meg egy programmal, egész programsorozatot tervez. Jó előre. Internet előtt ülve.
A Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum kávéfőzős kiállítását még az ősszel kinéztem magunknak, de lemaradtunk róla. Kárpótlásként viszont itt, a Ferencvárosi Helytörténeti Gyűjteményben a Stühmer Frigyes alapította csokoládégyárat és a csokigyártást bemutató Tibi, te bitang jó... kiállítás, a vendéglátó-ipariban pedig a 125 éves dobostortának emléket állító vitrint választottuk. A csoki és a torta mégiscsak közelebb áll a gyerekekhez, mint a kávé.
A Vendéglátóipari Múzeum csak 11-kor nyit, a ferencvárosi már 10-kor - de nekünk ez is túl késő. (A gyerekek hétvégén sem alszanak hét-, fél nyolcnál tovább.) Kezdő programnak felmerül bennem, hogy a Füvészkertben (9 órától már látogatható!) megnézzük a kakaófát, aztán mégis a kakaó élvezeténél maradok, s egy kávéházas honlapon keresgélek. Hosszan időzöm a Gerbeaud oldalán, megtudom, hogy Gerbeaud Emil nem az alapító: Kugler Henrik hívta meg üzlettársnak (az a Kugler, akiről a süteményt is elnevezték), és a cukrászda nem a Vörösmarty téren nyílt meg, ide "csak" 140 éve költözött. A kultúrtörténeti érdekességeken kívül azonban az árakról is tájékozódhatom, s mivel nem szándékozom egy múzeumi belépő árának másfélszeresét egy csésze forró csokira költeni, tovább keresgélek. Egészen más típusú kávézó mellett döntök végül, amely nem is annyira kávézó, inkább egy kis kedves csokizó a Deák tér környékén.
Ferencvárosi csokoládémúzeum
Kapcsolódó cikkek:
Cimkék: