Árverés és finisszázs

MOZGÓ VILÁG

Finisszázsból vernisszázs: a Ferenczy Múzeum az árverés bevételét műtárgyak restaurálására fordítja.

Magyar Múzeumok Online 2017-02-24 12:00
Cikk küldése e-mail:

„Az ostromlás a dolgunk” – A betiltott Mozgó Világ (1975—1983) című kiállítás finisszázsa 2017. február 25-én, szombaton 17 órakor kezdődik a szentendrei Ferenczy Múzeumban. Először a Mozgó Világ két betiltott és ezért utcára már soha nem került számának fakszimile példányára lehet majd licitálni – az 1981/3-as és az 1983/12-es Bibó-szám 2-2 példányára.

Az Ferenczy Múzeum úgy döntött, hogy az aukció bevételét a készülő új Czóbel Béla kiállítás egyik különlegességének, a Váza a széken és a Férfiportré című kétoldalas festménynek a restaurálására fordítjuk.

Czóbel Béla Váza a széken című csendéletének a hátoldalán 2014-ben a Czóbel, egy francia magyar című életmű kiállítás előkészítése közben került elő a pipázó Férfiportré. A kép a festő hollandiai korszakának a Czóbel Múzeumban gazdagon reprezentált anyagát egészíti ki.  Czóbel szeretett modell után festeni, ebből a korszakból A bergeni lelkész (1918) vagy a költő Roland Holst arcképe (1917) esetében ismert a modell kiléte, de az egyik fő művének tekinthető Fiú labdával (1916) festményhez hasonlóan – egyelőre – itt sem tudjuk kiről készült a portré.

A kép restaurálásának befejezésével lehetővé válik, hogy az Újragondolt Czóbel című – tavaszra frissülő – állandó kiállításban továbbra is látható legyen a festmény mindkét oldala.

Váza széken | 1917 (1918) | olaj, vászon | 79×58 cm | jelezve balra fent: Czóbel

Férfiportré (A Váza a széken című festmény hátoldala) | 1917 körül

Az aukciót követően Tarr Béla első munkáját, az 1979-ben készült Családi tűzfészek című filmet vetítik le.

A betiltott Mozgó Világ február végéig látható

HOSSZABBÍTÁS

Meghosszabbították a szentendrei Ferenczy Múzeumban látható Mozgó Világ kiállítást, ahol hétvégén kurátori tárlatvezetésen is részt vehetünk.

2017. február 02. Magyar Múzeumok Online

Czóbel Béla felülírta a határokat

KIÁLLÍTÁS

A Ferenczy Múzeum 2014. május 30-án nyitja meg a MűvészetMalomban azt az átfogó kiállítást, amelyben csaknem 200 darab, külföldi és magyar magángyűjteményekből érkező festménnyel összegzi a 131 évvel ezelőtt...

2014. május 05. Magyar Múzeumok Online

Czóbel Béla – egy újragondolt életmű

INTERJÚ

2016. február 5-étől látható a felújított Czóbel Múzeumban az Újragondolt Czóbel című állandó kiállítás. Az esemény kapcsán a kiállítás kurátorával, Barki Gergellyel beszélgettünk.

2016. február 02. Csímár Kamilla

Az Erimtan Múzeum Ankarában

Baselitz. Újrajátszott múlt
    Muzeumok.hu Rss betöltése...