Turisztikai attrakciófejlesztés

Múzeumi tartalommal és kvalitásos szakembergárdával

A Természettudományi Múzeum "Kézbe vehető természet" címmel megrendezett sajtótájékoztatóján a Nemzeti Erőforrás Minisztérium főosztályvezetője, Vigh Annamária és a Magyar Természettudományi Múzeum főigazgató-helyettese, Bajzáth Judit egy szoros együttműködésen alapuló, környezetében és tartalmában megújított projektről számolt be.

Heilmann Anna 2010-10-11 18:56
Cikk küldése e-mail:

 A múzeum stratégiája elsősorban a múzeum első önálló kiállítási épületeként, 1996-ban megnyitott, háromszintes és 2700 négyzetméteres Lovarda általános felújítása köré szerveződik. A terv - amelyre 198 millió forintot nyert az intézmény- a Lovarda galériaszintjén és földszintjén kíván létrehozni interaktív és látványos tematikai tárlatokat, egy igazi attrakcióegyüttest. A két szinten zajlódó felújításnak köszönhetően ásványkiállítást, szenzációszámba menő dinoszaurusz-rekonstrukciókat, labirintus jellegű erdők látványterveit és különleges élőhelymozaikokat installálnak fel. A kulcsszó mindenhol a felfedezés öröme, miközben a látogatók mind fizikai, mind intellektuális téren bekapcsolódhatnak majd a kiállítási enteriőrbe.

A 180 négyzetméternyi foglalkoztató termek a tervek szerint "megfogható" közelségbe hozzák a múzeumi gyűjteményt, izgalmas és modern audiovizuális elemekkel. A több igényszintet kielégítő, grandiózus tervvel az eddiginél is intenzívebben összpontosíthatnak a kisgyermekes családokra, iskolai és óvodai csoportokra, valamint a nyugdíjas korosztályra. A vakok és gyengénlátók számára a speciálisan felszerelt Természettudományi műhelyben rendeznek programokat.


Az intézmény vezetősége a "gyűjteni, őrizni, tudományosan megmutatni" mentalitás mellett a manapság oly gyakran emlegetett biodiverzitást mint új missziós feladatot látványosabb módon kívánja intregrálni a múzeum infrastruktúrájába. Ehhez hasonló reformációs igény és szemléletváltás más intézmények múzeumpedagógiai politikájában is megfigyelhető, ilyenek például a Móra Ferenc Múzeum oktatótermének kialakítása, a Néprajzi Múzeum "Palotából látogatóbarát múzeum" minőségi szemléletváltása és Gyöngyösön a Mátra Múzeum muzeológiai és közművelődési fejlesztései - ennek köszönhetően nyerte el 2009-ben az Év múzeuma díjat. Múzeumaink értünk vannak, és arra a kulturális átörökítésre esküdtek fel, amely a legújabb technikai eszközök bevonásával még élvezetesebbé és személyesebbé teheti a tárlatok látogatását. Az újfajta szemléletmód megvalósítása és maximális kihasználása közös érdekünk és ügyünk.

 
Az Erimtan Múzeum Ankarában
 
Baselitz. Újrajátszott múlt
    Muzeumok.hu Rss betöltése...