Mire jó a múzeum?

FELHÍVÁS

Segítség a múzeum, mint intézménytípus értelmezéshez, a múzeum jelrendszerének – elsősorban a műtárgyak és a kiállítások üzenetének – megfejtéséhez.

Magyar Múzeumok Online 2014-09-18 16:42
Cikk küldése e-mail:

A Mire jó a múzeum? A drámapedagógia, mint a felfedezés új mód­­sze­re a csoportos múzeumi nevelésben című akkreditált szakmai továbbképzési prog­ram bármilyen gyűjteményi profillal rendelkező közgyűjtemény múzeumpedagógusai, tárlat­ve­ze­tői és közönségkapcsolati munkatársai, valamint a közoktatás résztvevői: a múzeumokat diákcsoportokkal rend­szeresen látogató pedagógusok és további érdeklődők számára kiváló továbbképzési lehetőség.

 

A múzeumi szakterületen hiánypótló képzési program célja, hogy a munkatársak képesek legyenek a mai közönséget a jelenleginél hatékonyabban, új megközelítéssel, rendhagyó módon meg­szó­­lí­tani, a kiállításokat és magát az intézményt is életszerűvé, személyessé tenni és interaktívan, átélhetően bemutatni. Ennek érdekében a képzés középpontjában a drámapedagógia rugalmas múzeumi al­kal­ma­zá­sa áll, mivel legjobban drámás módszerekkel hozhatók létre azok a szituációk, ame­lyek­ben a kor­szerű látogatói igényeknek megfelelően életre kelthetők a műtárgyak, megért­he­tők a külön­fé­le összefüggések és személyessé, életszerűvé tehetők a kiállítások.

A képzés különlegessége, hogy 90 %-ban gyakorlatokra épül, amelyek során a résztvevők nemcsak a kiállítások tematikáit, hanem magát a múzeumlátogatást is drámás szituációként dolgozzák fel, valamint hogy a résztvevők modell értékű, korszerű és hatékony kommunikációs módszereket ismernek meg, amelyeket rugalmasan al­kalmazhatnak a mindennapi múzeumpedagógiai, tárlatvezetési és pedagógiai gyakorlatukban bármilyen gyűjteményi profillal rendelkező intézményben.

A drámás módszereknek köszönhetően a cso­portos foglalkozások, tárlatvezetések eredményesebbé és élményszerűbbé válnak, mivel a lá­to­gatók új formában fedezhetik fel a múzeum sajátos nyelvét és jelrendszerét, szerepbe he­lyez­kedve átélhetik és megérthetik a múzeum által közvetített aktuális társadalmi üzeneteket és fel­is­merhetik a jelenkori kapcsolódásokat. A drámapedagógia segítségével bármelyik múzeum képes jelen idejűvé válni, amelynek ered­mé­nyeképpen a látogatók saját hétköznapjaikban hasznosítható, gyakorlatias tárgyi és társa­dal­mi ismeretekkel gazdagodnak, és saját maguk tapasztalhatják meg, hogy mire jó a múzeum.

A képzés időtartama: 30 óra

A képzésen résztvevők létszáma: minimum 12 fő, maximum 24 fő

A képzés helyszíne: Néprajzi Múzeum, 1055 Budapest, Kossuth Lajos tér 12.

A képzés részvételi díja: 30.000 Ft

 

A soron következő képzés időpontja:

2014. október 24-25. és november 7-8.

(pénteki napokon 14.00 – 19.00 és szombatonként 9.00 – 19.00 között)

Jelentkezési határidő: 2014. október 17.

 

További részletes információ és letölthető jelentkezési lap található a Néprajzi Múzeum honlapján!

Formabontás a Néprajziban

Előzetes

Mi a kapcsolat egy 19. századi, finoman megmunkált bőr nyereg és egy fröccsöntött játékmotor között? A kérdés nem légből kapott, válasz a Néprajzi Múzeumban.

2013. február 02. Magyar Múzeumok Online

Mire jó egy képzés?

Már címével is nézőpontváltásra és dialógusra késztetett a Néprajzi Múzeum múzeumpedagógiai képzése, a Mire jó a múzeum? A három napos program során sikerült néhány választ találni – ha nem is a mire, de a...

2012. szeptember 09. Bárd Edit

Kísérletező, merész, update

MÚZEUMPEDAGÓGIAI ÉVNYITÓ

"Kísérletező, merész, update. A művészeti nevelés korszerű formái" - ez lesz a címe a XII. Országos Múzeumpedagógiai Évnyitónak, amelyen szeptember 29-én vehetünk részt a Ludwig Múzeumban.

2014. szeptember 09. MOKK - MMO
 
Az Erimtan Múzeum Ankarában
 
Baselitz. Újrajátszott múlt
    Muzeumok.hu Rss betöltése...