Hogyan légy eredményes az Európai Uniós pályázatokon?

MOKK

A MOKK legújabb képzése segítségével könnyebben felkészülhetünk az Európai Uniós pályázatokra.

MOKK - MMO 2015-06-02 14:46
Cikk küldése e-mail:

Küszöbön a múzeumoknak szóló Európai Uniós pályázatok indulása – de vajon minden múzeum felkészült a pályázatírásra? A pályázatok kiírásától kezdve csak néhány hét áll a múzeumok rendelkezésére, hogy összeállítsák a pályázati anyagot, ezért tanácsos már most megtenni a legfontosabb előkészületeket. A Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ kétnapos Új utak, új lehetőségek - Uniós pályázatok 2016-ban című továbbképzésén a résztvevők megismerhetik, mire is van szükség egy uniós pályázat elkészítéséhez, majd elnyerése estén annak sikeres végrehajtásához.

Nézzük meg, milyen kérdésekre kaphatnak választ a kétnapos továbbképzés résztvevői!

Milyen témákban tudnak majd a múzeumok várhatóan pályázni?

Az Európai Uniós pályázatokat átfogó Emberi Erőforrás Operatív Program (EFOP) múzeumok számára is lehetőségeket kínáló területeit „első kézből”, az EMMI egyik vezető szakemberétől ismerhetik meg a résztvevők.

Milyen ismeretekre van szükség egy sikeres pályázati anyag összeállításához?

Egy Európai Uniós projekt sikerét a szakszerű tervezéssel lehet megalapozni. A tervezéshez hozzátartozik a célok meghatározása után a projekt struktúra terv készítése, a problémafa felvázolása, az erőforrás-menedzsment és a munkaerő-gazdálkodás tervezése éppúgy, mint a kockázatelemzés. Mindezek rejtelmeibe egy neves projekt menedzsment szakember vezeti be a hallgatókat – sok-sok gyakorlattal rögzítve a megtanultakat.

Hogyan vezényeljünk le hatékonyan egy projektet?

Számos olyan ismeretre is szükségük van a projekt megvalósító kollégáknak, amelyek megkönnyítik a feladatok elvégzését, segítik a felmerülő problémák megoldását. Megtanítjuk a résztvevőknek, miként lehet mederben tartani egy projekt csoport ülést, lenyűgözni a hallgatóságot egy prezentációval, levezényelni egy brain-stormingot, hogyan lehet kezelni a kommunikációs problémákat és a felmerülő konfliktusokat.

Melyek a múzeumi projektek sajátosságai?

Múzeumi pályázatok írására és kezelésére szakosodott szakemberektől tanulhatják meg a résztvevők azokat a sajátosságokat, amelyek a múzeumi területet jellemzik, és kaphatnak tippeket a legjellemzőbb projekt tervezési és megvalósítási nehézségek elkerülésére.

Hogyan készüljünk fel a projekt ellenőrzésekre?

A projektek megvalósítása során folyamatos ellenőrzések várhatók. Vajon ki tudhatná a legjobban, hogy milyen szempontok szerint vizsgálják a projektek teljesülését, mint egy olyan szakember, aki maga is számos múzeumi Európai Uniós projektet ellenőrzött? A MOKK képzésén résztvevők megtudhatják tőle, hogy milyen területekre kellene jobban összpontosítaniuk a múzeumoknak az ellenőrzésekre készülve.

Milyen tanulságokkal szolgálhat egy sikeresen lezárt Európai Uniós pályázat a jövőre nézve?

Az előző pályázati ciklus legnagyobb volumenű múzeumi pályázatát, (”Múzeumok Mindenkinek” Program – Múzeumok oktatási és képzési szerepének erősítése – Központi módszertani fejlesztés TÁMOP – 3.2.8/A) sikerrel záró Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ – minden múzeum számára tanulságként szolgálható tapasztalatait is megismerhetik a képzés résztvevői. Szó lesz például a pályázat végrehajtása közben felmerült buktatókról, és arról, hogy miként sikerült a felmerülő nehézségeket leküzdeni, és hogyan lehet a krízishelyzeteket kezelni, a kritikus pontokat a jövőben elkerülni.

A 2015. július 22-23-án Szentendrén megrendezésre kerülő Új utak, új lehetőségek - Uniós pályázatok 2016-ban továbbképzésre 2015. június 9-ig várják a jelentkezéseket a MOKK oktatásszervezői.

Bővebb információ a képzésről és jelentkezési lap a MOKK honlapján érhető el!

 
Az Erimtan Múzeum Ankarában
 
Baselitz. Újrajátszott múlt
    Muzeumok.hu Rss betöltése...