Az első Év Kiállítása díj a Skanzenbe került

Idén a Szabadtéri Néprajzi Múzeum Észak-magyarországi falu tájegysége bizonyult a legjelentősebb kiállításnak.

2011-05-21 16:00
Cikk küldése e-mail:

A Pulszky Társaság célja az évente megpályázható és elnyerhető „Az év kiállítása” díjjal, hogy elismerje és kitüntesse a legeredetibb, magas színvonalon megvalósított állandó vagy időszaki kiállítást, amely új tudományos eredményeket mutat be, amely új technológia kreatív használatát igényli, kapcsolt kezdeményezéseket, pl. művészet/tudomány területét érinti, a kiállítási programot szokatlan megközelítéssel mutatja be, illetve új látogatói rétegeket von be.

A pályázaton minden magyarországi működési engedéllyel rendelkező múzeum, muzeális intézmény indulhat. Az elbírálás alapja a tárgyévben megnyitott állandó vagy időszaki kiállítás.

A díjjal tábla, díszoklevél és pénzjutalom jár, melynek összege 1.000.000 Ft. Ennek stabil pénzügyi alapját a Paksi Atomerőmű Zrt.-vel 2010-ben aláírt támogatási szerződés négy éven keresztül biztosítja. „Az év kiállítása” pályázat már az első évben nagy érdeklődést váltott ki: 17 intézmény jelentkezett! (Bővebben erről itt olvashat!)

A zsűri több körben vizsgálta a pályázatokat, valamint felkereste a helyszíneket is. Tagjai az utolsó körben négy kiállítást tartottak arra érdemesnek, hogy a végső versenyben megmérettessenek. Ezek: a balatonfüredi Jókai villában rendezett Jókai kiállítást (amely megkapta az ez évben indult Múzeum Café díjat!), az Óbudai Múzeum kiállítását (Óbuda három arca címmel), a Felemelő évszázad program „A lehetőségek országa – Polgárosodás a 19. századi Magyarországon” című kiemelt időszaki kiállítását, valamint a Szabadtéri Néprajzi Múzeum Észak-magyarországi falu tájegységét.

 E kiállítások mindegyike magas színvonalon megrendezett, széles látogatói érdeklődésre számot tartó produktum. Közülük a zsűri nagy többséggel a Szabadtéri Néprajzi Múzeum Észak-Magyarország tájegységének ítélte oda „Az év kiállítása 2010” díjat.

A kiállításról szóló cikkkünk itt található!

 
Az Erimtan Múzeum Ankarában
 
Baselitz. Újrajátszott múlt
    Muzeumok.hu Rss betöltése...