©2011 magyarmuzeumok.hu Minden jog fenntartva.

Múzeumi kiállítótér őrzi a nevét


Kairóban meggyilkolt olasz diákról nevezték el a torinói Egyiptomi Múzeum egy termét.

Szerző: Pallag Zoltán | Forrás: | 2016-02-13 10:11:30

 

A Museo Egizio de Torino azzal adózik Giulio Regeni, az egyiptomi fővárosban tudományos kutatómunka végzése közben meggyilkolt olasz diák emlékének, hogy egyik Deir el-Medinaként ismert termét nevezi el róla – számolt be a hírről az olasz média alapján az Art Newspaper.  A terem egy nagyméretű galéria, amely az ókori Egyiptomban Luxor mellett dolgozó munkások használati tárgyait mutatja be. Regeni 28 éves volt, a munkásság és a nyugtalanság kapcsolatát kutatta napjaink Egyiptomában a Cambridge-i Egyetemen készülő PhD dolgozatához.
„Emlékezni akarunk erre a fiatal olasz kutatóra, akit barbár módon meggyilkoltak, miközben kiállt az elveiért, és bátor kutatói tevékenységére a munkásság és a társadalmi kapcsolatok terén. Ezért úgy döntöttünk, hogy a Deir el-Medina történelmi termét neki dedikáljuk.” – írta a múzeum közleményében.
Piero Fassino, Torino polgármestere „a helyes és megfelelő tiszteletadásnak” nevezte a múzeum döntését és hozzátette: „Giulio emlékét a tudományon, a tolerancián és azon a meggyőződésen keresztül kell életben tartani, hogy a különböző hitek, kultúrák és eszmék kölcsönös megértésével egy jobb világot teremthetünk.”
Regeni kínzás jeleit mutató testét Kairó külvárosában találták meg kilenc nappal január 25-i eltűnése után. A fiatal kutató az egyiptomi forradalom 5 évfordulójának napján tűnt el. Eddig több mint 4000 tudós írta alá azt a nyílt levelet, amely a haláleset kivizsgálására szólítja fel az egyiptomi hatóságokat.

A Museo Egizio de Torino azzal adózik Giulio Regeni, az egyiptomi fővárosban tudományos kutatómunka végzése közben meggyilkolt olasz diák emlékének, hogy egyik Deir el-Medinaként ismert termét nevezi el róla – számolt be a hírről az olasz média alapján az Art Newspaper. A terem egy nagyméretű galéria, amely az ókori Egyiptomban Luxor mellett dolgozó munkások használati tárgyait mutatja be.

 

 

Regeni 28 éves volt, a munkásság és a nyugtalanság kapcsolatát kutatta napjaink Egyiptomjában a Cambridge-i Egyetemen készülő PhD-dolgozatához. „Emlékezni akarunk erre a fiatal olasz kutatóra, akit barbár módon meggyilkoltak, miközben kiállt az elveiért, és bátor kutatói tevékenységére a munkásság és a társadalmi kapcsolatok terén. Ezért úgy döntöttünk, hogy a Deir el-Medina történelmi termét neki dedikáljuk” – írta közleményében a múzeum.

Piero Fassino, Torino polgármestere „a helyes és megfelelő tiszteletadásnak” nevezte a múzeum döntését, és hozzátette: „Giulio emlékét a tudományon, a tolerancián és azon a meggyőződésen keresztül kell életben tartani, hogy a különböző hitek, kultúrák és eszmék kölcsönös megértésével egy jobb világot teremthetünk.”

Regeni kínzás jeleit mutató testét Kairó külvárosában találták meg kilenc nappal január 25-i eltűnése után. A fiatal kutató az egyiptomi forradalom 5. évfordulójának napján tűnt el. Eddig több mint 4000 tudós írta alá azt a nyílt levelet, amely a haláleset kivizsgálására szólítja fel az egyiptomi hatóságokat.

(s)

Kapcsolódó cikkek:
Magyar ásatás Egyiptomban
Letört szakáll
Újraéledő egyiptomi (sír)turizmus?

Cimkék:
Egyiptom, gyilkosság

    Muzeumok.hu Rss betöltése...