©2011 magyarmuzeumok.hu Minden jog fenntartva.

Világháborúk Győrött


Emberek az embertelenségben címmel a világháborúk győri vonatkozásairól nyílik kiállítás a város bombázásának hetvenedik évfordulóján a kisalföldi megyeszékhelyen.

Szerző: MTI - MMO | Forrás: | 2014-04-10 08:53:22

A Magyar Ispita időszaki kiállító terme ad helyet április 11-től annak a nagyszabású kiállításnak, mely az első és második világháborúnak, valamint a győri bombázásnak állít emléket. A június végéig megtekinthető tárlaton korabeli katonai felszerelések, egyenruhák, fegyverek bemutatásával, valamint Közép-Európa akkoriban legmodernebb üzeme, a győri ágyúgyár történetének megidézésével elevenítik fel az első világégés emlékét. A kiállításban tovább haladva a két világháború közti események kerülnek előtérbe, főként az ipari fejlődésre, a Rába Vagon- és Gépgyárra helyezve a hangsúlyt. Ezt követően a második világháború időszakához ér a látogató; a kiállítás megemlékezik a győri bombázás 70. évfordulójáról is, méltó emléket állítva a légitámadások során elhunyt áldozatoknak.

 


Mint azt címe is sugallja, a kiállítás az emberi sorsokra építve vezeti végig látogatóit a város huszadik századi történelmén. A költők, írók személyes élményei, gondolatai mellett a tárlat középpontjába egy győri születésű katona, Fejes István kerül, aki az első világháborúban gyalogosként, majd gépkocsivezetőként, a másodikban pedig pilótaként vett részt, utóbbi posztján több mint 300 bevetésével rekordot állított fel.


A múzeum közlése szerint a kiállítás Győrben egyedülállónak számít, hiszen számos olyan tárgyat láthat majd az érdeklődő, amelyek eddig nem szerepeltek történeti kiállításokon. A rendezésben a Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum kollégáin kívül a Hadtörténeti Intézet és Múzeum több munkatársa is közreműködött, akik a szakmai segítség mellett tárgyakkal, fotókkal segítették a helyiek munkáját.

Kapcsolódó cikkek:
A tisztes ipar
Remekdarabok: mindig, mindenhonnan
Múzeumfelújítási program Győrben

Cimkék:
hadtörténet, várostörténet

    Muzeumok.hu Rss betöltése...