Varázslatos Magyarország

FOTÓ

A magyar természetfotózás népszerűsítését megcélzó program 2014-es évi versenyének válogatott anyaga a Magyar Természettudományi Múzeumban látható.

Fuisz-Tibor István 2015-03-20 08:38
Cikk küldése e-mail:

A Magyar Természettudományi Múzeumban tekinthető meg a Varázslatos Magyarország 2014-es évi versenyének válogatott anyaga. A program 2010-ben született a magyar természetfotózás népszerűsítése és Nemzeti Parkjaink természeti értékeinek bemutatása céljából. A programot és a versenyt egy nonprofit szervezet gondozza, amely lélegzetelállító látványt kíván nyújtani a “szürke hétköznapjainkban” Magyarország varázslatos természeti szépségeiről.

Kercz Tibor:Birokra kelők

A négy éve indult versenyek nagyon népszerűek mind az amatőr, mind a profi természetfotósok körében, erről tanúskodik, hogy a győztesek között más fotós megmérettetések elismert fotósai szerepelnek. A Varázslatos Magyarország program annyiban eltér a többi természetfotós pályázattól, hogy a pályaműveket nem egy adott időpontban küldik be a pályázók az elmúlt év legjavából válogatva, hanem egész éven át tartó “bajnokságban” gyűjtik a helyezéseket. A 2014-es évadban 10 pályázat került kiírásra, minden alkalommal 4-4 kategóriában nevezhettek a pályázók: hazánk természeti szépségei, madarai, egyéb állatai, egy érdekes kategória az olcsóbb felszereléssel bírók számára a „Varázslatos Magyarország kompakt szemszögből”, valamint új különálló pályázatként „Ember a természetben”. Természetesen nem csak a fotósok, és nemzeti parkok nyernek ezzel a pályázatsorozattal, hiszen a honlapra látogatók szinte percről-percre képet kapnak arról, hogy milyen látványosságokat kínálnak Nemzeti parkjaink. A természeti és kulturális értékek, hagyományok olyan gyorsan fejlődő kincsestára ez a pályázat, ami az évszakok váltakozásával követi a természet ritmusát, de egyben hosszú távon megőrzi annak pillanatról pillanatra változó állapotát.

A 2014-es évadban már több mint 800 regisztrált pályázó 13250 természetfotójában gyönyörködhetnek itt a látogatók.

2014-ben is, a tavalyihoz hasonlóan 48 kiemelkedő természetfotó kellett ahhoz, hogy bárkinek esélye legyen az első hely megszerzésére. A varázslatos Magyarország eddigi győzteseit felvonultató “dicsőségfala”:

2010.   1. Máté Bence, 2. Daróczi Csaba, 3. Lóki Csaba

2011.   1. Daróczi Csaba, 2. Barbalics Nándor, 3. Géczy Dorottya

2012.   1. Daróczi Csaba, 2. Lóki Csaba, 3. Marsó Vilmos

2013.   1. Máté Bence, 2. Daróczi Csaba, 3. Mészáros András

2014.   1. Daróczi Csaba, 2. Nedeczky Gábor, 3. Benkő Erika

A 2014-es évadban ismét Daróczi Csaba szerezte meg immár harmadszor az első helyezést, és öt év alatt két második helyezést is sikerült elérni azokban az években, mikor Máté Bence megelőzte.

A 2014-es évad válogatott képeiből összeállított tárlat 2015. március 5-től április 20-ig a Magyar Természettudományi Múzeumban látható.

 

A címlapon látható kép szintén Kercz Tibor munkája.

Eldőlt a Természettudományi Múzeum sorsa

A tervek szerint 2013 végére már az egykori Ludovika Akadémia épületében működhet a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) központja, több tanszéke és könyvtára is.

2012. május 05. MTI

Felébresztették az űrszondát

PROGRAMAJÁNLÓ

Előadássorozatot és kiállítást rendeznek a magyar közreműködéssel készült Rosetta űrszonda "felébresztése" alkalmából hétfőn a Magyar Természettudományi Múzeumban.

2014. január 01. MTI

Bár dicsérni jöhetnék, és nem temetni!

Gyász

Vásárhelyi Tamás emlékezik Mahunka Sándor akadémikusra, a Természettudományi Múzeum munkatársára.

2013. január 01. Vásárhelyi Tamás
 
Az Erimtan Múzeum Ankarában
 
Baselitz. Újrajátszott múlt
    Muzeumok.hu Rss betöltése...