100 ezren látták az Allegro Barbarót!
PÁRIZS
Október közepe óta több mint százezren látták az Allegro Barbaro - Bartók Béla és a magyar modernizmus 1905-1920 című kiállítást Párizsban.
Magyar Múzeumok Online |
2013-12-11 13:44 |
A Musée d’Orsay és a Szépművészeti Múzeum együttműködésével megvalósuló kiállítás címadója a fiatal Bartók Béla 1911-ben komponált zongoradarabja, az Allegro Barbaro. A kiállítás célja, hogy mintegy 100 évvel később felidézze a század eleji modern magyar művészeti irányzatok gazdagságát. A zene, képzőművészet, irodalom, költészet, filozófia és pszichoanalízis területeit is érintő tárlaton a látogató finoman árnyalt képet kaphat a korabeli magyar kultúra sokszínűségéről, s Bartók zenéjét hallva találkozhat a francia fauves-okat követő Nyolcak csoport tagjainak alkotásaival.
2013. december 12-én, csütörtök este a Szépművészeti Múzeumban Élő MúzeumCafé beszélgetésen a tárlat két magyar kurátora Barki Gergely és Rockenbauer Zoltán művészettörténészek, valamint Vikárius László zenetörténész vetített képek segítségével mutatják be a kiállítást mindazoknak, akiknek nem adatik meg, hogy a világ egyik legjelentősebb kiállítóhelyén élőben tekinthessék meg ezt a nagy sikerű, több művészeti ágat is ötvöző magyar bemutatkozást – vagy akiknek megadatik, de szeretnének róla többet is megtudni.
Az Élő MúzeumCafé a Szépművészeti Múzeum szokásos csütörtöki Múzeum+ rendezvényének a része, tehát arra belépőjegyet kell váltani, amivel az este 22 óráig tartó többi program is látogatható.
Nézd meg a kiállításról készült fotógalériát!