Prima-díjas lett a Petőfi Irodalmi Múzeum
ELISMERÉS
2015. december 4-én este a Művészetek Palotájában E. Csorba Csilla főigazgató vehette át a Petőfi Irodalmi Múzeum több éves munkáját elismerő Prima-díjat az Oktatás és köznevelés kategóriában.
A múzeum számára már a jelölés is igen nagy megtiszteltetés volt, hiszen ez azt bizonyítja, hogy a jelölők és a kuratórium is észrevette az elmúlt években egyre dinamikusabban fejlődő, az iskolai, valamint az iskolán kívüli oktatást segítő, a szabadidős tevékenységet gazdagító programkínálatot, amelyet a múzeum a fővárosi és az ország minden részéből érkező látogatóknak nyújt. Évente több mint 400 program, 800 tárlatvezetés, több száz múzeumpedagógiai foglalkozás segíti és egészíti ki a hagyományos múzeumi tevékenységet a Károlyi-palotában, a Kassák Múzeumban, a Mesemúzeumban, az Ady Emlékmúzeumban és a Jókai Présházban. Az elmúlt évben többszörösére emelkedett a PIM filiáléinak, a Magyar Nyelv Múzeumának és a sátoraljaújhelyi Kazinczy Ferenc Múzeumnak a látogatottsága. A Prima-díj egy olyan, szélesebb közönség előtt képes megismertetni a PIM nevét, amely talán először találkozik a múzeum tevékenységével. E civil díj és a hozzá kapcsolódó médiamegjelenés a társadalmi kommunikáció részévé vált, s várakozásaink szerint jó hatással lehet egy új közönség megnyerésére, a látogatószám emelkedésére.
Az irodalmi muzeológia, kiállítás nagyban támaszkodik az oktatott anyagra és az iskolás korosztályra. Megtiszteltetés, hogy egy csoportban lehettünk a tehetségügy elismert pszichológusával, Gyarmathy Évával és Csapó Benővel, a neveléstudomány nemzetközi hírű professzorával. Ebben a csapatban még inkább felértékelődött, hogy egy múzeum gyűjteményeire támaszkodva tud hatékonyan a jövő generációinak ízlést formálni, a fantáziát repíteni, álmokat adni.
(s)