Júniusig elég a dombóvári Helytörténeti Múzeum támogatása

Finanszírozás

Csak júniusig elég a dombóvári Helytörténeti Múzeum idei önkormányzati támogatása az intézményt működtető Városszépítő és Városvédő Egyesület szerint, amely adományokat kérő felhívással fordult a város lakóihoz.

MTI 2012-04-26 08:00
Cikk küldése e-mail:

Kocsis Zoltán, az egyesület elnöke az internetes oldalakon közzétett felhívásban azt írta: az önkormányzat idén először megvonta a kulturális örökségvédő munka támogatását, majd később kisebb összeget különített el rá.

 Az egyesületi elnök elmondta: tavaly 7,6 millió forint támogatást kapott a szervezet a múzeum fenntartására, idén azonban még a februárban megszavazott hárommillió forintot sem utalták át. Tudomása szerint az önkormányzat azt tervezi, hogy a több ezer darabos helytörténeti gyűjteményt a művelődési házba költözteti, amit nem tart elfogadhatónak. A múzeumnak otthont adó, 2001-ben átadott egykori főszolgabírói épület használatáról szóló 2004-es szerződés szerint a városnak fel kellene ajánlania megfelelő helyet a gyűjtemény számára - tette hozzá.
Kocsis Zoltán megjegyezte, hogy az egyesület tagsága a legutóbbi közgyűlésen úgy döntött, hogy nem hagyják el az épületet, akár a polgári engedetlenség eszközével is élnek.
A dombóvári képviselő-testület csütörtöki ülésén eredetileg szerepelt a művelődési ház, a városi könyvtár és a helytörténeti múzeum összevonásának előkészítése, a város honlapján, szerdán azonban az volt olvasható, hogy az előterjesztő, az oktatási és kulturális bizottság elnöke visszavonta javaslatát.

Nagy Roland, a dombóvári képviselő-testület többségi, Fidesz-frakciójának vezetője az MTI-nek a visszavonást azzal magyarázta, hogy jogilag nehéz lebonyolítani az intézmények egyesítését. Hozzátette: a múzeum nagy eséllyel megmarad, elismerve, hogy a hárommillió forintos támogatás kevés.
"Arra szeretnénk pénzt biztosítani, egyelőre még nem tudom, milyen forrásból, hogy az intézmény június után is fennmaradhasson" - mutatott rá a frakcióvezető.

Kriston Vízi József, a múzeum igazgatója elmondta: tavaly az intézmény 10,5 millió forintból működött, az önkormányzati támogatáson felüli részt az egyesület támogatói adták össze. A múzeumot tavaly 8500-an keresték fel.

Az intézmény, amelyet hivatalosan 2007-ben nyilvánítottak múzeumnak, állandó kiállításon a Kapos mente néprajzát, az Alsóheténynél előkerült, késő római kori faragványokat, nyomdatörténeti relikviákat mutat be, emellett gondozza a dombóvári vasúttörténeti gyűjteményt, a szigeterdei Lakótoronyban lévő Dombóvári Teguláriumot és a Kossuth-Batthyány-emlékkiállításokat.

Fotó: Wikipedia

2700 éves csónakfibula

Adomány

A Dombóvári Helytörténeti Gyűjteményben karácsonykor angyal járt. Nem is akárhogy: adományozó lokálpatrióta képében!

2012. január 01. Kriston Vízi József

Iovia látható kincse

Egy sisak története

A „Iovia” nevet viselő késő római kori létesítmény, úgynevezett belső erőd ásatási munkálataihoz 1981-ben fogtak hozzá a régészek.

2011. május 05. Pál Roxána

Erős mezőny az év versenyén

Az év Múzeuma 2011

A Pulszky Társaság idén is pályázatot hirdetett „Az év Múzeuma” kitüntető cím elnyerésére. A legutóbbi felhívásra 16 intézmény jelentkezett, ez több mint kétszerese az elmúlt évi számnak....

2012. április 04. Magyar Múzeumok Online
 
Az Erimtan Múzeum Ankarában
 
Baselitz. Újrajátszott múlt
    Muzeumok.hu Rss betöltése...