Már szombatonként is nyitva!

BÖRTÖN

Az idén megnyílt veszprémi Várbörtön kiállítóhely immár szombaton is várja a látogatókat.

Magyar Múzeumok Online 2015-11-19 16:20
Cikk küldése e-mail:

Az Élet a mínusz harmadikon – várbörtön a 21. században című kiállítás az épület koránál és a történelmi viszályoknál fogva sok izgalmas témát mutat be, tehát nem „csak” a várbörtönről, mint épületről, érdekességről szól a tárlat.

 

 

A kiállításban megjelenik a bakonyi betyárok raboskodásának története, az érdeklődők láthatják az egykor a börtönben raboskodó Mindszenty József emlékére kialakított szobát, betekintést nyerhetnek a Várbörtön épületének históriájába, beléphetnek a cellákba és a parancsnoki szobába, valamint interaktív filmvetítésen is részt vehetnek.

 

 

A 2015. október 23-án megnyílt ’56 után a bitófák árnyékában című kiállítás-egység pedig 1956-tól 1967-ig, az utolsó kivégzésig mutatja be az 1956 utáni megtorlás időszakának egy-egy lényeges, Veszprém megyéhez kötődő momentumát. A látogatók megismerkedhetnek Brusznyai Árpád életével, a deportálások menetével, valamint két üggyel, a Vaczkó és Hamusics perrel – mindkét eset 1956-hoz kapcsolódik. Ezekben az ügyekben fegyveresen elkövetett összeesküvés miatt nyomoztak a hatóságok 1966-ban. A kiállításban természetesen megemlékezünk azokról a hősökről, akiket az ’56-os szerepvállalásukért a rezsim halállal büntetett. A tárlatot színesítik azok az értékes relikviák, amelyeket Brusznyai Margit, Brusznyai Árpád lánya adományozott a Laczkó Dezső Múzeumnak.

 

Az Élet a mínusz harmadikon – várbörtön a 21. században című kiállítás csoportosan és egyénileg is tárlatvezetés kíséretében látogatható hétfőtől szombatig. A tárlatvezetések indulásának időpontja: 9 óra; 10 óra; 11 óra; 12óra; 13 óra; 14 óra.
A kiállítást csoportok előre egyeztetett időpontban is látogathatják.

Egy új múzeum: fegyház és rendház

Márianosztra

Előbb rendház, majd börtön, most pedig börtön, börtönmúzeum, illetve pálos rendi múzeum. Mindez Márianosztrán.

2012. május 05. MTI

Börtönélet testközelben

Büntetés-végrehajtás

Nem panoptikum, nem hatásvadász. A valóságról ad képet a sátoraljaújhelyi Börtönmúzeum. A büntetés-végrehajtás több száz éves hazai történetét bemutató tárlat az ország egyik legszigorúbb fegyházának falai...

2012. augusztus 08. Szathmáry-Király Ágnes

Hogyan kerül XVI. Lajos portréja a Bastille börtöncellájának falára?

RELIKVIA

A történet sokkal inkább egy szemfüles építési vállalkozóról szól, aki, miután megbízzák a Bastille lebontásával,üzletet szimatol, és a bontott anyagból az épület miniatűr mását kezdi el munkásaival...

2014. szeptember 09. Marsó Paula
 
Az Erimtan Múzeum Ankarában
 
Baselitz. Újrajátszott múlt
    Muzeumok.hu Rss betöltése...