Ne sírj értem, Argentína

Terek és múzeumok Buenos Airesben

Az új pápa miatt az elmúlt hetekben a világ Buenos Airesre vetette vigyázó szemeit. A sajtóban a legtöbbet emlegetett téma a katonai diktatúra és az egyház viszonya volt, de mi a helyzet az argentin...

2013-03-21 Hermann Veronika
megtekint

Schleicher Veronikát kitüntették

Díj

2013-ban a Bátky Zsigmond-díjat Schleicher Veronika, a veszprémi Laczkó Dezső Múzeum néprajzos muzeológusa kapta.

2013-03-19Magyar Múzeumok Online
megtekint

A közös ügy: Erdély tájházai

Konferencia

Határok nélkül – Magyar tájházak Erdélyben címmel rendezett közös konferenciát a Magyarországi Tájházak Szövetsége és a Kriza János Néprajzi Társaság.

2013-03-18Bihari-Horváth László
megtekint

Kitüntetések március 15-én

Díj

Múzeumi szakemberek magas szintű elismerései a nemzeti ünnep alkalmából.

2013-03-18Magyar Múzeumok Online
megtekint

Újra a British

Látogatói rekord

A British Museum lett 2012-ben a szigetország leglátogatottabb nevezetessége: a londoni intézmény hatodik éve őrzi vezető helyét a legnépszerűbb brit látnivalók rangsorában.

2013-03-15MTI
megtekint

Indulhat a kastély felújítása

Hatvan

Megkezdődhet a hatvani Grassalkovich-kastély felújítása, illetve az épületben a Széchenyi Zsigmond Kárpát-medencei Magyar Vadászati Múzeum kialakítása, miután kedden Hatvanban ünnepélyesen aláírták a...

2013-03-13MTI
megtekint

Sasvári Edit és a Kassák Múzeum

LAUDÁCIÓ

A MúzeumCafé Díj idén a Kassák Múzeumba érkezett. Martos Gábor, a magazin főszerkesztője a díjazottról és a díjról.

2013-03-11Martos Gábor
megtekint

Új elnök: David Anderson

Museums Association

Az angol Museums Association hírleve március 4-én tette közzé, hogy a szervezet elnöke április 1-től két évre David Anderson, az Amgueddfa Cymru – Walesi Nemzeti Múzeum főigazgatója lesz.

2013-03-11Magyar Múzeumok Online
megtekint

MúzeumCafé Díj 2013

ELISMERÉS

A Kassák Múzeum vezetője nyerte el a MúzeumCafé Díjat.

2013-03-08Lévay Zoltán
megtekint

Múzeumi szakmai pályázatok 2013

MUNKA

A Pulszky Társaság – Magyar Múzeumi Egyesület 1997 óta hirdeti meg „Az év múzeuma” pályázatot a hazai muzeális intézmények körében.

2013-03-08Magyar Múzeumok Online
megtekint
«      előző          91   |  92   |  93   |  94   |  95     Következő     »
 
10 Design építésziroda bemutatja a Dalian Museum terveit (Kína)
 
Modellmánia 2010
    Muzeumok.hu Rss betöltése...