A közelmúltban megjelent tanulmánykötet elsősorban pedagógusoknak nyújthat segítséget abban, hogyan használhatják (fel/ki) a múzeumokat oktatási tevékenységük során.
Ma már nemcsak a Szépművészeti Múzeumban, hanem az ország bármely más közgyűjteményében is elképzelhetetlen kiállítás múzeumpedagógiai kiadványok vagy családi füzetek nélkül. Most feltárul a titok: hogyan készül el egy ilyen kötet?!
A Diafilm-történeti Gyűjtemény az egyetlen hazai filmdiapozitívokat őrző magángyűjtemény, amely több mint 30 éves kutató és rendszerező munka eredményeit tükrözi.
Ezzel az izgalmas címmel jelent meg idén nyáron a Gödöllői Királyi Kastély Múzeum mesekönyve, amely néhány hónappal később rangos elismerésben részesült: a minap múzeumpedagógiai nívódíjjal jutalmazták.
A brit múzeumi szövetség folyóiratának decemberi számában az egyik legérdekesebb cikk nem a vezércikkek között olvasható, de ha valaki elmélyed benne, bizonyára egyetért: ott lenne a helye az első tudósítások között.
Múzeumfinanszírozás, makettek, múzeumi évkönyvek, Nyolcak, honfoglalás kori lovas sírok leletei, Deák-gyűjtemény, Gyermekmúzeum, Jerger Krisztina, Jankovics Marcell – és még sok minden és mindenki más a most megjelent legújabb múzeumi magazinban.
Ugye egyetértünk abban, hogy egy új társasjáték birtokba vétele az élet különleges pillanatai közé tartozik. A szertartás - bárki is legyen résztvevője és bárhol is történjék - a doboz tüzetes tanulmányozásával veszi kezdetét.
Vidám kívül-belül, miközben hasznos kordokumentum, forráskiadvány. Rólad szól, a te hétköznapjaidra is reflektál a MaDok-füzetek 7. kötete EtnoMobil – Mozgásban a kortárs kultúra címmel,
A Magyar Múzeumok Online a Pulszky Társaság - Magyar Múzeumi Egyesület internetes folyóirata. A Pulszky Társaság fenntart minden, a portál
bármely részének bármilyen módszerrel, technikával történő másolásával és terjesztésével kapcsolatos jogot.