Dinoszauruszok Magyarországon címmel jelent meg Ősi Attila paleontológus első kötete, amely egy 85 millió évvel ezelőtti világba kalauzolja el az olvasót.
Baán László és Willian Kentridge, Komárom és Komarno, azaz múzeumok egymással szemben a Duna két oldalán, múzeumi digitalizáció és még sok miden más a magazin legfrissebb számában!
A földrajzi hely: Új-Guinea, Pápua Új-Guinea, Houn-öböl; a gyűjtemény mai helye: a Néprajzi Múzeum Óceánia-gyűjteménye; a téma: a helyszíni megfigyelés, dokumentálás és múzeumi feldolgozás összefüggései; esztétika és társadalmi környezet.
A Tatabányai Múzeum negyven éves történetét feldolgozó kiadvány jelent a történeti áttekintésen túl bemutatja az intézmény gyűjteményeit, az egyes területek legjelentősebb tárgyairól pedig leírás és fotók is szerepelnek.
2011. november közepén jelent meg a Castrum Bene Egyesület és a Civertan Bt. gondozásában a Fejér megye várai az őskortól a kuruc korig című vártopográfiai munka.
A tápiószelei Blaskovich Múzeum programjai 2008-ban már elnyerték a Múzeumpedagógiai Nívódíjat a legjobb kezdeményezés kategóriában. A foglalkozásokhoz kapcsolódó, tavaly készült feladatlapokat idén a kiadványokat bíráló zsűri találta érdemesnek a díjra.
A Janus Pannonius Múzeum „Aki nem hiszi, járjon utána” című időszaki kiállításához sajátos kiadvány készült. A Zöldfülű Péter című mesekönyvet, amely a Legjobb kiadvány kategória egyik nívódíjasa lett idén, Dénes Andrea muzeológus mutatja be olvasóinknak.
Ébli Gábor esszékötete amellett, vagy inkább azon túl, hogy elsősorban modern és kortárs művészettel foglalkozik, a múzeumi lét és működés alapkérdéseit vizsgálja.
A Magyar Múzeumok Online a Pulszky Társaság - Magyar Múzeumi Egyesület internetes folyóirata. A Pulszky Társaság fenntart minden, a portál
bármely részének bármilyen módszerrel, technikával történő másolásával és terjesztésével kapcsolatos jogot.