Módosul az örökségvédelemről szóló törvény

JOGALKOTÁS

A Kormány benyújtotta a kulturális örökség védelméről szóló 2001. évi LXIV törvény módosítására vonatkozó javaslatát. Az indítvány tárgyalását november utolsó hetében kezdi meg a Parlament, döntés pedig...

2014-11-21Miniszterelnökség Parlamenti Államtitkárság
megtekint

Országos szakmúzeum lett a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum

INTÉZMÉNY

Nagyobb szakmai önállóságot és tudományos mozgásteret kap a nevében is megújult Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum a Szépművészeti Múzeum kezdeményezése alapján, a kultúráért felelős minisztérium döntésének...

2014-11-20Magyar Múzeumok Online
megtekint

140 éves a Jász Múzeum!

SZÜLETÉSNAP

A Jászság történelmi múltjához méltóan ünnepeltek Jászberényben.

2014-11-20Kiss Erika
megtekint

Ki vezetheti jövőre a Nemzeti Múzeumot?

PÁLYÁZAT

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere pályázatot írt ki a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatói posztjára.

2014-11-19MTI
megtekint

Miben rejlett Zrínyi sikerének titka?

BESZÉD

2014. november 15-től látható a Magyar Nemzeti Galériában a Költő, hadvezér, államférfi - Zrínyi Miklós (1620–1664) című kiállítás.R. Várkonyi Ágnes, akadémikus, az Elte Kora Újkori Magyar Történeti Tanszék...

2014-11-17R. Várkonyi Ágnes
megtekint

Elsőként a Néprajzi épülhet

LIGET BUDAPEST

A kormány nem tett le arról a szándékáról, hogy múzeumi negyedet építsen - jelentette ki L. Simon László, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára pénteken, más témában tartott sajtótájékoztatóján feltett...

2014-11-15MTI
megtekint

“Én beszéltem, mert Jenő, ha csak lehetett, nem beszélt”

MÚZEUMTÖRTÉNET

“Én beszéltem, mert Jenő, ha csak lehetett, nem beszélt” – Pallag Zoltán F. Petres Évával beszélgetett Fitz Jenőről.

2014-11-14Pallag Zoltán
megtekint

Most lesz pénz a Liget Budapestre vagy sem?

MÚZEUMNEGYED

Biztosított a Liget Budapest projekt jövő évi finanszírozása, nem lesz csúszás a beruházás ütemezésében - hangsúlyozta Baán László, a projekt megvalósításáért felelős miniszteri biztos.

2014-11-13MTI - MMO
megtekint

Az Iparművészeti Múzeum 21. századi újraalapítására van szükség

CSELOVSZKI

A rekonstrukciós terv felülvizsgálatára, új alapító okiratra, a külső és belső konfliktusok elsimítására van szükség az Iparművészeti Múzeumban (IMM) Cselovszki Zoltán, az intézmény hétfőn hivatalba lépett...

2014-11-12MTI
megtekint

Cselovszki Zoltán az Iparművészeti Múzeum megbízott főigazgatója

VEZETŐ

Cselovszki Zoltánt bízta meg az Iparművészeti Múzeum főigazgatói teendőinek ellátásával az emberi erőforrások minisztere - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának Kultúráért Felelős...

2014-11-10MTI
megtekint
«      előző          56   |  57   |  58   |  59   |  60     Következő     »
 
10 Design építésziroda bemutatja a Dalian Museum terveit (Kína)
 
Modellmánia 2010
    Muzeumok.hu Rss betöltése...