Múzeum, amiért tömegek tüntettek

A Hansági Múzeum városi intézmény lett

Az utóbbi évtizedekben nem először fordul elő, hogy az önkormányzatok pénzügyi mérlegüket a múzeumok kontójára szeretnék kiegyenlíteni.

2011-05-24Hellebrandt Éva
megtekint

Múzeumok kávéban oldva, sajtóval cukrozva

Múzeumi Sajtókávéház

Van egy húszéves receptem : főzz erős kávét, cukrozd meg múzeummal, habozd fel sajtóval, kész a Múzeumi Sajtókávéház.

2011-05-22Demeter Judit
megtekint

Az első Év Kiállítása díj a Skanzenbe került

Idén a Szabadtéri Néprajzi Múzeum Észak-magyarországi falu tájegysége bizonyult a legjelentősebb kiállításnak.

2011-05-21
megtekint

A kis nagy múzeum

Semmelweis Orvostörténeti Múzeum, Könyvtár és Levéltár

AZ Év Múzeuma díj idén Budára került, egy olyan intézménybe, amely az elmúlt években kreatív újdonságokkal állt elő.

2011-05-21Frazon Zsófia
megtekint

Ki vitte haza az Év Múzeuma díjat?

A Múzeumok Majálisát idén hat múzeum várta izgatottan: közülük kerültek ki az Év Múzeuma díj nyertesei!

2011-05-21Zomborka Márta
megtekint

A magyar múzeumok díjnyertes műtárgya

A MúzeumCafé bronzérme

A MúzeumCafé május 14-én a Vilniusban megrendezett Design Héten megkapta a European Design Awards bronzérmét.

2011-05-18Berényi Marianna
megtekint

Csak hatan pályáznak az Év Múzeuma díjra

A Pulszky Társaság – Magyar Múzeumi Egyesület, mint másfél évtizede minden esztendőben, idén is pályázatot hirdetett az Év Múzeuma kitüntető cím elnyerésére.

2011-05-11Magyar Múzeumok Online
megtekint

Kiválasztották a legjobbakat!

Az Év kiállítása

Május 21-én, a Múzeumok Majálisán kiderül, melyik kiállítás viszi el a pálmát a 2010-ben rendezett tárlatok közül!

2011-05-04Magyar Múzeumok Online
megtekint

Az önkéntes koordinátor mint stratéga

Önkéntesség a múzeumban

Közel ötéves önkéntes koordinátori tapasztalatom során sokszor elgondolkodtam azon, miért van olyan sok félelem, kérdés és bizonytalanság az önkéntességgel kapcsolatban.Mi lehet hát a...

2011-05-03Csordás Izabella
megtekint

A régészeti dokumentációtól a nagyszabású rekonstrukciókig

Gerevich László (1911–1997) régész-művészettörténész születésének századik évfordulójára rendezett kiállítást a BTM.

2011-04-21Kocsis Alexandra
megtekint
«      előző          124   |  125   |  126   |  127   |  128     Következő     »
 
10 Design építésziroda bemutatja a Dalian Museum terveit (Kína)
 
Modellmánia 2010
    Muzeumok.hu Rss betöltése...