Építkezés helyett remény

Kibővített Szépművészeti Múzeum helyett múzeumi negyed?

Pontos összegekben és határidőkben kevésbé, ötletekben viszont annál inkább bővelkedett az a sajtótájékoztató, amit kedden tartottak a Szépművészeti Múzeumban.

2011-02-16Berényi Marianna
megtekint

Túlélni a válságot! Stratégiai perspektívák

A NEMO News 2010/2 számából

Hogyan reagáljunk a 2008-ban elkezdődött gazdasági válság következményeire? Az itt közölt válaszok elsősorban Helmut Anheier 2009 januárjában, a LabforCulture nevű website-on közölt tanulmányára...

2010-12-21Yudhishtir Raj Isar
megtekint

Furcsa cím, elgondolkoztató tartalom

Sajtótájékoztató a KÖSZ Pest megyei munkájáról

Dilettantizmus és herdálás a magyar régészetben címmel tartott sajtótájékoztatót a Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága december 2-án csütörtökön, a Megyeháza Kápolnájában.

2010-12-07Szabó László
megtekint

Szeretem, nem szeretem

Szubjektív szövegek és kortárs etnográfia

Múzeumi környezetben a tárgyak és a tárgyakhoz tartozó személyes történetek az archiválás és a reprezentáció során fontos szerepbe kerülhetnek.

2010-12-01Frazon Zsófia
megtekint

Egy választott szemlélet komplexitása és a gyakorlat

Beszélgetés Páldi Líviával

A Műcsarnok főkurátora a tavalyi Balázs Béla Stúdió-tárlat után új kiállítással, a Tehnica Schweiz/László Gergely Jad Hanna - A kollektív ember projektjével jelentkezik, amely november 6-tól az Ernst...

2010-11-16Bódai Zsuzsanna
megtekint

Örökségtér Klaszter

2010. november 1-én megalakult az Örökségtér Klaszter hat alapító taggal a szellemi, a kulturális és a tárgyi örökségvédelem társadalmi hasznosulása, a kor kihívásainak megfelelő információs technológiai...

2010-11-01Tóth G. Péter
megtekint

Az Örökségtér Klaszter alapítói

A Pécsi Tudományegyetem, a Pulszky Társaság – Magyar Múzeumi Egyesület, a Néprajzi Múzeum, a Palantír Film Vizuális Antropológiai Alapítvány, az InnoTeq Kft. és a ECOsynergy Bt.

2010-11-01Örökségtér Klaszter
megtekint

Mi a klaszter?

Meghatározás

Definiálni mindig nehéz. Olyankor viszont könnyebb, amikor ehhez rendelkezésünkre állnak már meglévő formák, amelyeket megtanulunk használni. Nézzük: mi is a klaszter!

2010-11-01Örökségtér Klaszter
megtekint

Az Örökségtér Klaszter fő céljai

Megismertetés, hasznosulás, hozzáférhetőség, kutathatóság, visszaszármaztatás - csak néhány az Örökségtér Klaszter távlati céljai közül. Áttekintés.

2010-11-01Örökségtér Klaszter
megtekint

Az Örökségtér Klaszter feladatai

Új technológiák fejlesztése és alkalmazása, K+F potenciál feltárása, széles együttműködés kialakítása, kapcsolatépítés hazai és nemzetközi porondon - csak néhány a Klaszter feladatai közül. Áttekintés....

2010-11-01Örökségtér Klaszter
megtekint
«      előző          126   |  127   |  128   |  129   |  130     Következő     »
 
10 Design építésziroda bemutatja a Dalian Museum terveit (Kína)
 
Modellmánia 2010
    Muzeumok.hu Rss betöltése...